Журналісти знайшли таємничу пенсіонерку, на яку родина Луценків записала купу своєї нерухомості

0
987

Бухгалтерці дружини Юрія Луценка належить чотириповерхівка в центрі Києва, що приносить дохід сину генпрокурора

На початку цього місяця газета «Вести» знайшла два паркомісця у київській новобудові на проспекті Перемоги, 42 (на фото нижче), які купив син генпрокурора – Олександр Луценко.


Журналісти «Наших грошей», продивившись власників квартир у будинку, знайшли Луценка Олександра Ігоровича. Квартира обтяжена іпотекою такої собі Світлани Сергіївни Риженко на суму 3,70 млн грн. Тобто Риженко позичила Луценкові гроші під купівлю цієї квартири.

Світлана Риженко далеко не випадкова людина для родини нинішнього генерального прокурора. Вона значилася співзасновницею ТОВ «Українські новітні телекомунікаціїї». Компанія з цією назвою має бути добре знайома Юрію Луценку по його роботі на посаді міністра внутрішніх справ. Журналісти «Української правди» викрили, що він як очільник МВС лобіював інтереси фірми, де працювала його дружина, тобто ТОВ «Українські новітні телекомунікації». У 2006 році заступник Луценка Олександр Новиков підписав листа, в якому вимагав, щоб усі підрозділи МВС перейшли на тарифні плани «Українських новітніх телекомунікацій». Крім того, пропонувалося у чергових частинах міліції замість стаціонарних телефонів запровадити GSM-шлюзи, які б замикалися б на ту саму фірму-посередника.Журналісти з’ясували, що обрана МВС фірма не мала досвіду надання таких послуг. Заявку про включення до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій фірма подала у квітні 2006 року. А вже за кілька місяців МВС вирішило ексклюзивно довірити телефонний зв’язок міліції цій компанії. Інформація з’явилася після того, як журналісти поцікавились, звідки у Луценка гроші на відпочинок на Криті у перервах між двома міністерськими каденціями. Луценко обвинувачення у корупції спростовував і стверджував, що наказав скасувати угоду з ТОВ «Українські новітні телекомунікації».

Компанія «Українські новітні телекомунікації» належала тестю Луценка Степану Нарембіку, а також дружині Ірині. Хоча спочатку у засновниках цієї фірми значились Юрій Воскобойников і Олена Воскобойникова. Остання свого часу зізналась, що була однокласницею Юрія Луценка, знає його з дитинства і вони є кумами. Також в історії «Українських новітніх телекомунікацій» фігурувало іще одне ім’я – Світлана Риженко. У 2009-му і 2011 рр. вона значилась у засновниках підприємства поряд із тестем і дружиною Луценка.

У відкритих джерелах про цю жінку майже немає інформації. Свої перші фірми ТОВ «Центр персонального зв’язку і ТОВ «Інфопростір Позняки» вона відкрила у 2008 році – тоді Луценко якраз вдруге очолив МВС в уряді Тимошенко. Ці фірми було зареєстровано в Києві на вул. Академіка Туполєва, 19. Будинок за цією адресою площею понад 21 тис кв. м перебуває у власності «Бізнес-центру «Лотос» – це родинна компанія Луценків, яка сьогодні записана на сина генпрокурора Олександра.

Щодо Світлани Риженко, то нині вона – пенсіонерка, зареєстрована як фізособа-підприємець, яка має серед видів діяльності передачу нерухомості в оренду. Як з’ясувалося, недарма. У неї є вісім приміщень (6 квартир і 2 – нежилих приміщення) в одному будинку на Печерську по вул. Еспланадна, 32-В. Це чотириповерховий цегляний будинок, зведений у 1917 році. Окрім апартаментів Риженко там є ще дві квартири, які належать таким собі Віталії Загоруйко і Євгену Волохіну.

Маючи такі хороми, сама 67-річна жінка мешкає у скромному будинку в селі Зазим’я Київської області. А нерухомість на Печерську здає в оренду. При цьому питаннями оренди займається та сама компанія «Лотос» сина Луценка. Будинок як цілісний об’єкт періодично виставляють на продаж. Остання його ціна цього місяця – $5,3 млн. Нерухомість загальною площею 1410 кв. м пропонують під офіс, приватну клініку, школу тощо. Ріелтор розповідає, що будинок обладнаний сауною і басейном. Отож колишня партнерка по бізнесу родини Луценків володіє будинком у центрі Києва, а сама живе в селі.

Жінка і справді проживає у Зазим’ї. Походження коштів на придбання нерухомості так і не змогла переконливо пояснити. Стверджує, що проживає в селі, а не в одній з восьми квартир у столиці тому, що їй подобається жити у селі. Що далі робитиме з нерухомістю — не знає, а на «Українських новітніх телекомунікація» «просто працювала». Звідки взяла величезні кошти, які начебто дала у борг, — не каже, однак запевняє, що жо її попереднього місця роботи (Антимонопольного комітету) вони не мають жодного стосунку: так, особисті заощадження.

Ситуацію щодо квартири на проспекті Перемоги пояснює так:

– На проспекті Перемоги, 42 Олександр Луценко купив квартиру і передав вам в іпотеку.

– Це не той Луценко. Є Юрійович, а це Ігорович.

– Син Юрія Луценка купив у цьому будинку два паркомісця. І ми припускали, що і квартиру купив він, але спеціально написали Ігорович, а не Олександрович.

– Ні, це не той.

– А ким він вам приходиться цей Олександр Ігорович?

– Ніким.

– Просто так ви йому позичили гроші. Майже 4 мільйони гривень.

– Три.

– А як ви з ним зв’язуєтесь?

– Я з ним зв’язуюся. Їжджу туди в бізнес-центр «Лотос».

– Бізнес-центр «Лотос» належить Олександру Юрійовичу.

– Юрійович не працює там. Його там немає. От такі от два Луценка – вийшло випадково. Вони вчилися разом. Одногрупник.

Видання зазначає, що власник квартири на проспекті Перемоги, 42 – Луценко Олександр Ігорович 1989 р.н., виходець з Білої Церкви, ровесник сина Юрія Луценка.

«Антикор»

2016-11-10 10:11 2144