За які кошти живуть митники -“поплічники Януковича” із Донецька у Івано-Франківську

0
538

Вже другий місяць на Івано-Франківській митниці ДФС не вщухає скандал, який виник через сумнівні, непрозорі кадрові призначення заступників керівника митниці. Як повідомлялося у місцевих ЗМІ, 28 та 29 квітня цього року на посади першого заступника начальника Івано-Франківської митниці ДФС та заступника начальника-начальника відділу боротьби з митними правопорушеннями було призначено «варяги» з Донецька Михайла Закалінського і Володимира Козюберда.

За які заслуги і за які кошти живуть новопризначені митники.

Пропрацювавши все життя у Донецькій області, будучи вірними поплічниками режиму Януковича, за що з 2002 до 2010 рр. неодноразово одержували від керівництва Донецької області та митниці нагороди і почесні грамоти, що, погодьтеся, досить красномовно свідчить про їх лояльність до «донецьких», обидва митники вирішили перебратися на Захід, до Івано-Франківська.

Віддавна так склалось, що відсутність транспортних пунктів перетину кордону з іноземними державами робить Прикарпатську митницю менш привабливою для митних “ділків”. Проте для багатьох вона може стати чудовою ”тихою гаванню”, щоб відсидітися чи то уникнути люстрації. Мабуть, це і стало причиною цих скандальних кадрових призначень. Адже, погодьтеся, в той час, коли служби ДФС Прикарпаття мають свій значний, висококваліфікований кадровий резерв, призначення людей, які все життя пропрацювали на території, де в даний час проводиться АТО – виглядає доволі спірно.

Не менш важливим питанням, що турбує громадськість, є майновий стан новопризначених. Так, зокрема, згідно інформації місячний посадовий оклад першого заступника начальника Івано-Франківської митниці ДФС складає близько 6 000 грн., а начальника відділу боротьби з митними правопорушеннями – близько 5000 грн. Враховуючи оренду житла, яка у Івано-Франківську коливається в районі 2500 гривень, та обслуговування особистого автомобіля – в середньому 2000-2200 грн. на місяць, на купівлю продуктів харчування практично нічого й не залишається. Ці факти уже мають стати підставою для проведення службових перевірок щодо діяльності «нечистих на руку» чиновників.

Серед іншого, громадськість турбує відстоювання державницьких інтересів «донецькими» митниками. Перебуваючи другий місяць на Прикарпатті, доволі слушними є запитання: де новопризначені чиновники зареєстровані на військовому обліку: в окупованому Донецьку чи в Івано-Франківську? Також окремого вивчення потребує питання чи їхньої підтримки сепаратистських рухів на Донбасі на початку збройного конфлікту у 2014 році? Адже, погодьтеся, тоді як кожного дня лунають повідомлення про поранення чи загибель наших синів, чоловіків чи братів на передовій, досить несправедливим є той факт, що ті, хто «завари всю цю кашу», відсиджуються в тилу.

Нагадаємо, наприкінці травня у місцевій пресі розгорівся скандал щодо сумнівних кадрових призначень заступників керівника Івано-Франківської митниці. Це викликало хвилю обурення серед місцевих жителів, які вже 2 червня завітали на митницю з вимогами “написати заяву на звільнення і відправитися назад на Донбас самостійно». Однак «донецький чиновник» відмовився, тому громада підготувала для нього бус «На Донбас», яким він поїхав до Прокуратури області, де їх зустріло керівництво області і пообіцяло розібратися у ситуації.

Незалежний журналіст Юрій Чутка

Бріз

2016-07-04 19:57 724