З початку року на Київській митниці зафіксували 9 спроб незаконного ввезення через «Бориспіль» психотропних речовин

0
1741

1469877136-5430

Працівники Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС у пункті пропуску «Бориспіль» на постійній основі здійснюють контроль за незаконним переміщенням авіапасажирами наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів через митний кордон України.

«Цього разу 100 таблеток «Alpralid» (діюча речовина – альпразолам 0,25 мг) та 80 таблеток «Brotizolam» (діюча речовина – бротізолам 0,25) намагався ввезти на територію України з порушенням митних правил громадянин Ізраїлю, який прилетів з Тель-Авіва», — повідомили у прес-службі ДФС України.

5a8fc1ef89f34

Для проходження митного контролю іноземець скористався спрощеною системою – «зелений коридор».

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації пасажир не надав, з приводу декларування до інспекторів митниці не звертався. Рецепта на переміщувані ним лікарські засоби «Alpralid», «Brotizolam» не мав.

Таблетки, які пасажир тримав у боковій кишені дорожньої валізи, було виявлено під час проведення вибіркового митного контролю багажу авіапасажирів, після перетину громадянином Ізраїлю „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”.

У відомстві також зазначили, що всього з початку року працівники Київської митниці ДФС зафіксували вже 9 спроб незаконного переміщення через митний кордон України в пункті пропуску «Бориспіль» наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. 6 із цих спроб здійснили іноземці, скориставшись спрощеною системою «зелений коридор».

Складено протокол про порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу України. Препарати з вмістом психотропних речовин вилучено до винесення судом рішення у справі.

Довідково: діюча речовина – альпразолам, яка входить до складу лікарського засобу «Alpralid» та діюча речовина – бротізолам, яка входить до складу лікарського засобу «Brotizolam», відносяться до Таблиці III, списку № 2 психотропних речовин, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються виключення деяких заходів контролю згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 р. № 770 „Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів”.