Євген Карась: Яценюк — просто сіра невиразна одиниця величної української корупції

0
1452

1. Яку б епітафію Ви написали на могилі Арсенія Яценюка?

2. Чого саме Ви очікуєте від нового прем`єра

3. Назвіть успіхи та прорахунки його уряду.

4. Кого б Ви хотіли бачити новим прем`єр-міністром?

Євген Карась, активіст об`єднання націоналістів «С14″:

«Один з небагатьох грамотних активістів якось був запрошений до роботи в міністерстві. Це вже після революції. Прийшов і сміється:

— Давайте я Вам розкажу що тут у Вас.

— Хм. Давай! — здивувався міністр.

— По-перше, у Вас немає команди і тому дуже важко, бо старий апарат Вас саботує, а самотужки реформи не зробити. По-друге, все, що Вам і вдається — далі просто гальмує, блокує Кабмін, бо їм байдуже або й взагалі загрожують Ваші рожево-войовничі мрії. По-третє, Ви заможна людина і щиро планували заскочити сюди, навести порядок і далі йти в політику, а зараз все йде шкереберть.

— … Звідки Ви це все знаєте?! — щиро здивувався революційний міністр.

— А так всюди зараз по міністерствах. Тож, навіщо мені в це влазити?

Зараз цей активіст все ж пішов на держслужбу в зону АТО. По суті, це теж воєнне волонтерство, бо людина пішла нести стяг українського порядку, жити на невелику зарплату у зоні війни. Так от. Крім нього в такий чиновницький десант поїхали одиниці. І вже скоро вікно можливостей швидких змін на Донбасі суттєво прикриється.

Це я кажу до того, що в сучасному Кабміні сидять переважно ті постаті, які взагалі смішні, щоб їх судити та оцінювати. Навіть в тилу не можуть порядок навести, що вже казати за їхній порив оновлювати Донбас… Ці всі органи та інститути треба повністю перезавантажувати. Якщо на кілька місяців закрити податкову, то, певно, у нас тільки розквітне бізнес та ІТ-шники. Колапсу не відбудеться, бо вже ж!

Я навряд-чи відрізняюсь від якоїсь баби Галі з базару, що кляне їх усіх. Я не думаю, що найближчим часом можливі толкові рокіровки в Кабміні. Єдине — на відміну від бабусі — я абсолютно упевнений, що толкові кадри будуть, але трохи пізніше. Зараз же навіть те, про що кажуть — Саакашвілі голова уряду — чуда не принесе. Такі речі мають починатися зі встановлення нових принципів і правил гри, а не за велінням чудо-реформатора, якого нам скинули з американського посольства. Ні президент, ні уряд в цілому у зміні правил не зацікавлені. Хіба що «фасадні реформи» — так наші зміни зараз тролять у США.

Тому… що написати на могилі Яценюка? Та нічого, просто сіра невиразна одиниця величної української корупції».

Записала Алена Ладнюк

2015-10-29 01:56 1421