Євген Карась: «Треба було дати громадянство грузинським чи хорватським добровольцям, а не Маші Гайдар, попутно пересаджавши по тюрмах «Айдар»

0
515

Якщо завтра війна. Що повинна зробити влада? Продовжувати політику умиротворення у вигляді чергових Мінських угод? Або ж ввести воєнний стан, розірвати дипломатичні відносини з Росією й оголосити загальну мобілізацію?

Євген Карась, активіст об`єднання націоналістів «С14»:

«Влада добивалася умиротворення для виграшу часу. На внутрішні реформи. На розбудову збройних сил. Внутрішні реформи не надто успішно проходять. Найзрозуміліший показник — саджають активістів та патріотів. Майданівці загроза державі, бо влада не впоралася з наведенням порядку в державних структурах. Шкода. Клан Порошенка і правда хотів досягнути більше. Але вони просто не бачили на шаховій дошці справжніх фігур. Ходили затертими бюрократичними пішаками. Не встигли за епохою, побоялися покладатися на народ, на нові обличчя. У справі оборони пророблено багато. Але…

Наприклад, хорватські добровольці іронічно це все оцінюють. У них у війні з сербами після двох років була значно більша мілітаризація суспільства та концентрація військ на кордоні. Тому хорвати знають як могло бути і бачать, як є у нас. Вони не надто задоволені нашою мобілізацією суспільства задля перемоги. Ми і самі це розуміємо. Не втримано в армії тисячі досвідчених солдатів, що пройшли перші етапи війни. Не розчищено лайно в генштабі — всі ті десятки шкідників у генеральських погонах. Інтригами розбито добровольчий рух замість того, аби на його основі сформувати чи в новій структурі, чи в армії хребет для оновленого війська.

Порошенко щиро мріяв збудувати таку армію, щоб щось відвоювати. За два-три роки. Але для цього треба було дати громадянство грузинським чи хорватським добровольцям, а не Маші Гайдар, попутно ще й пересаджавши по тюрмах «Айдар»… Тому, яке рішення в час загострення ситуації? Думаю, рішення треба було приймати до того, а там вже воюватимемо тим, що маємо. Символізм ситуації у тому, що в нас не війна, а досі АТО. «АТО» коли ми вперше почули? Коли «Альфа» штурмувала профспілки. Думаю, щось у тому є, що в нас досі той ідіотський термін вживаний владою для війни. Це «АТО» в час війни психологічно дозволяє робити дурниці, тягнути, зволікати у важливих питаннях».

Записала Алена Ладнюк

2015-11-12 19:32 2600