Євген Карась: “ Після пережитого навіть селяни інколи почували пасіонарний спалах, зміну системи координат”

0
648

Ми маємо президента, але не маємо лідера. Ні військового, ні політичного, ні духовного. Як Ви вважаєте, чи можлива поява найближчим часом загальнонаціонального лідера? З якого середовища він може з`явитися? Мілітарного? Політичного? Духовного? Культурного? Хто затребуваний зараз? Ататюрк чи Гавел?

Євген Карась, активіст об`єднання націоналістів «С14″:

«Думаю, лідер з`явиться з воєнної сфери. З простої статистики — м`ясорубку пройшли тисячі добровольців. Загнаних призовом — там травмувало. Добровольців — переважно гартувало. Я про психіку. Дуже багато заможних, творчих, креативних людей. Після пережитого навіть селяни інколи почували пасіонарний спалах, зміну системи координат. Що вже казати про людей з вищою освітою, бізнесом або ж просто розвинутими аналітичними здібностями. Чи це гвардієць, чи СБУшник, чи боєць спецпідрозділу — від багатьох я чув незвично сміливі слова та думки. Думки гострі та правильні. Без боязких півтонів. Отже, людина чітко усвідомлює що відбувається і не боїться на це тверезо дивитися. Це ж половина роботи з вирішення проблеми — тверезо поглянути на неї. От це я зараз бачу дуже в багатьох. Фронтовики приймають дійсність такою, яка вона є. Готові взяти відповідальність щодо побаченого.

Звичайно, багато піде в кримінал. Ще більше скурвиться на гроші старої політоти. Але це не грає жодної ролі. Нова генерація пасіонарних однак досягне свого. Такі люди часто сміються, коли погоджуються з описаною мною реальністю: «Ми живемо після game over. Вже не лишилося що кому доводити, не лишилося комплексів. Страху. Просто треба довести до кінця справу Революції. Перезапустити державний механізм».
Ось буквально вчора ще десяток бійців пройшли хоча би до міських рад. Це дрібно, але навіть цих «вірусів» вистачить аби почати незворотні зміни.

Коли з`явиться такий лідер? Мені чомусь здається, коли представники старої корумпованої шобли уб`ють когось із харизматичних фронтовиків. Така хвиля підніме і проблеми нелюстрованих убивць, і солідарності бойового братства, і неможливості компромісу старого й нового суспільства. Якась така екстремальна подія змусить поглянути ветеранів на мирне суспільство. Почати діяти і тут. Я думаю, зараз дуже хибно намагаються приспати всіх. Мовляв, ветеранів треба до психлікарень, всі контужені бідолахи хочуть назад на поля, орати й засівати. Повна маячня, цей новий вид соціально-відповідальних громадян лише вступає в силу, а не вже відходить.

Стосовно ж політичної сфери — там за ці півтора року нічого цікавого. І ніхто там не блисне для суспільства. Я знаю рівень кваліфікації наших держінститутів. Близький до нуля. Тому те, що у фронтовиків не буде надто великого багажу знань — байдуже. Кожна чесна людина з оргздібностями краще справиться на посаді якогось там департаменту міста за корумпованих динозаврів».

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-10-28 11:56 1423