Євген Карась: «Не вірю, що прагматичні бюрократи Євросоюзу просто так подарували нам прозорість кордону»

0
814

Євген Карась, активіст об`єднання націоналістів «С14»

Як відомо, Єврокомісія прийняла остаточно шостий звіт з виконання Україною вимог плану дій візової лібералізації. Поточний звіт показує, що Україна, на думку експертів ЄК, досягла цільових показників, закладених у другій фазі плану лібералізації. Серед показників:

— Безпека в межах країни;

— Управління кордонами;

— Управління міграцією;

— Політика у справах біженців;

— Запобігання та боротьба з організованою злочинністю;

— Боротьба з торгівлею людьми;

— Боротьба з корупцією;

— Боротьба з відмиванням грошей;

— Боротьба з незаконним обігом наркотиків;

— Захист даних;

— Захист свободи переміщення всередині України;

— Захист національних та інших меншин;

— Показники верховенства права в країні.

— На Вашу думку, чи дійсно виконується все вищеперераховане?

— Як Ви особисто ставитеся до скасування віз для українців?

— На Вашу думку, як це вплине на економіку України? На малий та середній бізнес?

— Чи збільшиться туристичний потік українців до країн Шенгену?

— Чи скористаєтесь безвізовим режимом особисто Ви?

«Жоден з перерахованих пунктів не виконаний Україною. Не знаю, правда, які ставили параметри. Але, здається, розумію тепер іронію «безвізності», яку маємо. Адже, кажуть, що на кордоні все одно можуть попросити купу документів, в тому числі про наявність грошей на картках та бронювання готелів і т. п. Тобто це така в нас гібридна «безвізність». Такою є за назвою, а, по суті, якою вийде — побачимо. Мабуть, як у нас побороли корупцію, так в Європі побороли візовий режим з нами.

Особисто мені здається, що скасування віз — це хороші можливості для бізнесу та культурного розвитку. Однак не вірю, що прагматичні бюрократи Євросоюзу просто так подарували нам прозорість кордону. Це маячня. Такі речі так не вирішують. Не маю конкретики, але швидше вірю, що в силу сучасних проблем мультикультуралізму ЄС, вони вирішили примагнітити трохи більше білих чорноробочих. Тому відтік людей в Європу, думаю, врівноважить позитивні зміни для економіки.

Для мене не було проблемою потрапити в Європу за потреби. Я там був з метою ознайомитися з культурою Заходу. Зараз туди поїду хіба що за потреб суспільних чи військових переговорів. Як турист — ні. Коли я був у Парижі і Відні, то намагався потрапити у спальні окраїни та квартали, де живуть мігранти. Подивитися на майбутнє плавильного котла народів. Саме там живі соціально-культурні процеси сучасної Європи, а не в музеях».

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-12-24 09:54 1651