Євген Карась: «Наївні українці сподіваються на реформи через вказівки заморського пана»

0
959

Чи не здається Вам дещо дивною реакція багатьох українців на візит віце-президента США Джозефа Байдена в Україну? Та й сама ситуація в цілому? Чому незалежною державою мають керувати ззовні? Хіба Джо Байден наш президент? І чому українці радіють приїзду «ревізора»?

Євген Карась, активіст об`єднання націоналістів «С14»:

«Несамостійність. Падати навколішки перед американцями — це те саме, що й дарувати квіти мусорам на Майдані. Ні, ми теж дарували ментам цукерки. Приходили в масках, там починалася тривога, а ми дарували цукерки і закликали стати на бік повстанців. Менти були в шоці. Ми не вірили, що вони одумаються, але були впевнені, що це дасть певний відсоток розгубленості та ступору.

Так, ми сильно залежимо від американців. Але прохаючи допомоги, треба пам`ятати, що це і їхні інтереси. Зрештою, саме американці разом з росіянами різали наші Ту-22 і Ту-160. І ядерну зброю.

Окрім глобального, є й інший вимір забобонів. Благоговіння перед західними бюрократами. Це теж незрілість громадян. Думають, що чиновники Заходу з презирством ставляться до наших. А я думаю, що у них в душі більше заздрощів, бо нашим казнокрадам легше збагачуватися. Чиновник по природі своїй вразливий до корупції. На Заході не крадуть, бо там пильнують і саджають. Коли чиновник із Заходу попадає в Україну, то бачить тут всі свої таємні бажання. Забули, які скандали були щодо розпилу бабла на ремонт Чорнобильської АЕС? Міжнародні схеми розкрадання під Євро-2012? Чиновник зі США — вихований брат-близнюк українського хапуги, а не друг пересічного активіста, чи підприємця.

Конкретно про Байдена. Його син Хантер Байден замішаний у газовій корупції в Україні за часів Януковича. Західна преса гриміла про те. Мовляв, от чому віце-президент США такий особливо небайдужий до молодої української демократії. Що відповів на це Байден-старший? Що у них в сім`ї є правило — ніколи не скопрометувати батька. Тому виключає, що син у чомусь замішаний. Відповідь малопереконлива до сміху. Я думаю, це тимчасово. Війна показала українцям чого варті міжнародні інститути. Солдати в окопах добряче відчули як Захід «допоміг» зброєю. Все це скоро осяде твердим розумінням реалій політики. Ну, а поки що цей цирк триває. Коли по в`язницях сидять сміливі добровольці та активісти, які осмілилися критикувати владу, але наївні українці сподіваються на реформи через вказівки заморського пана».

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-12-25 10:26 1767