Євген Карась: «Це протистояння чесних людей, що хочуть змінити країну і старих корумпованих злочинців»

0
1435

На прикладі справи Корбана і справи Лукаш стало очевидно, що нинішня влада не тільки не навчилася не брехати, а й навіть не навчилася брехати переконливо. Водночас на тлі цих справ і відпущених фігурантів забули про Андрія Медведька і Дениса Поліщука, підозрюваних у вбивстві Олеся Бузини. Однак, якщо влада відверто бреше, аж до інсценівок замаху на Генпрокурора, то чи варто довіряти їй в історії з убивством Бузини?

Найстрашніше — реакція суспільства на затримання Корбана була більш гучною, ніж на затримання Медведька і Поліщука.

Євген Карась, активіст об`єднання націоналістів «С14»:

— Чим, на Ваш погляд, це можна пояснити?

— Реакція як миттєве явище була гучніша, бо Корбан — представник великого фінансового-політичного угрупування. І випустили його зараз, тому що владі просто стало страшно ворогувати з групою «Приват». З іншого боку, за ув`язнених Медведька і Поліщука пройшли десятки маршів по всій Україні. Свою підтримку висловило дуже багато музикантів, митців та й депутатів. І ця хвиля не стихає. Нещодавно свою підтримку висловила Надія Савченко. З російського ізолятора! І це все щирий протест. Немає ні грошей, ні особливої медіа-підтримки, а сотні людей долучилися, хоча до того навіть не знали цих хлопців. Тому я би не став говорити, що суспільство «тихо проковтнуло» ув`язнення. Якби було так, то хлопців би вже катували. А зараз — бояться, бо бачать підтримку. В перші тижні перебування Медведька й Поліщука в ізоляторі друзі організували там щоденну музичну підтримку. Такий собі агіт-пост. Такого під СІЗО ніхто до того не робив. І в`язні, і адміністрація, і піарники Авакова були розгублені такою підтримкою хлопців. Громада уберегла політв`язнів від тортур та вибивання показів.

— Як Ви вважаєте, чи винні Медведько і Поліщук у вбивстві Бузини?

— Я вважаю, що ні. Більше того, ті слідчі, які починали справу, можливо, самі вірили в це спочатку. Бо Аваков їм чітко сказав «фас». Але далі вони побачили доказову базу, дізналися, чим займався Медведько до затримання. І тому невипадково у них зараз вкрай кволе бажання вести цю справу. Все розсипалося, бо не дуже хочуть брати на себе чергову штучну розправу на замовлення верхівки МВС.

— Наскільки переконливі докази провини Медведька і Поліщука, які були пред’явлені слідством?

— Докази такі, що слідство досі навіть не надало їх повністю суду. Бояться чергових ляпів і притягнених за вуха речей. Зараз у сухому залишку маємо — авто убивць, де немає жодних слідів Медведька і Поліщука. Знайомі з МВС спілкувалися з експертами, які обстежували цю машину. Там є сліди, але не наших хлопців. «Якщо це вони, то чародії, бо не лишили жодного сліду». І водночас є речі, знайдені біля машини, на яких ніби є сліди ДНК Медведька і Поліщука. Але експертиза ДНК робилася з грубими порушеннями. По такому проведенню експертизи можна оформити кого завгодно. Особливо смішить розправа над сім`єю тих, хто бачили убивць напередодні. Свідки мали магазинчик, бачили авто з убивцями і самих убивць. Це чоловіки старшого віку, які говорили російською. І що сталося, коли ці речі озвучили на суді? Цим свідкам менти закрили магазин. Залякували — не йдіть на суд, але люди не злякалися, пішли. І їм банально в помсту почали руйнувати бізнес. Помста за що? Бо руйнувалася картина, зліплена Аваковим.

Окремо додам, що мене збиралися тоді, а може й зараз, ліпити до цієї справи третім. Аваков навіть анонсував це. Але я був в АТО. А потім слідство каже — надай докази, що ти не винен. Тобто немає доказів вини, але докази своєї невинності треба шукати мені! Я правдами й неправдами викуповував свій пеленг та трафік по мобільному. В ті дні убивств я ніколи не виходив з дому раніше другої години дня.

— На Вашу думку, яка перспектива цієї справи?

— Перспектива? Думаю, що коли закінчиться слідство, то справа просто розвалиться на суді. Адвокати кажуть, коли слідчі повністю передадуть матеріали справи, то суспільство жахнеться. Там багато диких ляпів і «доказів», які породжують величезні питання до МВС. Зараз, наприклад, менти подумують щодо того, аби переключитися з Бузини на убитих на Майдані беркутів. Медведько типу під час Революції убив двох. Це що? Це божевільний фарс. Чи, швидше, просто клоунада. А головне — ще прийде час, коли звернуть увагу на те, чому саме Медведько попав у приціл. Те, що він збирав інформацію для люстрації Паскала, це менший камінчик. Справжній обвал буде, коли почнеться розслідування зібраних матеріалів щодо діяльності спецслужби всередині МВС — 7 відділу — проти громадян, проти активістів. Трагізм ситуації в тому, що злочинці, по яких «копав» Медведько, його ж і затримували. Той, хто бив його під час затримання — відомі його схеми крадіжок квартир у Києві, відомі підпільні лабораторії спецобладнання, яким нелегально користувалися, відпрацьовуючи політичні викрадення людей на Майдані. Але сіли не вони, а поки що Медведько і Поліщук.

— Тож, які шанси виходу на свободу Медведька і Поліщука?

— Складно сказати. Десь такі ж, як і на завершення справи Революції. Якщо сядуть Єфремов і Медведчук — вийдуть Медведько і Поліщук. Якщо сяде Тягнибок за розстріл Небесної сотні, а Корбана назначать винуватцем Іловайську, тоді наші хлопці певно сидітимуть. Але ми не здамося, безумовно. Це не особисті чи питання дружби. Це підтримка майданівців, націоналістів, солдатів. Це протистояння чесних людей, що хочуть змінити країну. І старих корумпованих злочинців».

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-11-09 23:45 1798