Як прокурори «ґвалтують» Київську митницю. Частина 1 «ОЗГ Матіоса»

  0
  1344

  d4a21763-cce9-4c94-8bd3-b484c06f74e8

  — Ви військові прокурори?
  — Ні!!!
  — Перепрошую, але саме ви представляєте сторону звинувачення у справі затриманого заступника начальника Київської митниці? І ЗМІ пишуть, що вже затримана ціла організована злочинна група…
  — А ви хто?
  — Журналіст з інформаційного агентства…
  — А тоді всі питання до прес-служби військової прокуратури Київського гарнізону Центрального регіону України.
  — Але ви все ж таки прокурори?
  — Так… Але жодних коментарів не даємо!

  Ось приблизно такий діалог відбувся 13 лютого 2018 року в приміщенні Апеляційного суду м. Києва за декілька хвилин до того, як мало бути оскаржене тримання під вартою Юрія Коваленка з Київської митниці ДФС. Дивно, наскільки ж різною стає риторика «прокурорських» в залежності від обставин. Адже 2 тижні тому у себе на сайті «орли Матіоса» були значно говіркішими, й дозволяли собі речі, скажімо так, не дуже притаманні правникам.

  фото1

  Наприклад, ще до (!!!) рішення суду називали затриманих осіб «здирниками», вже розказували про те, що «виявлено та припинено злочинну схему корупційного розмитнення товарів». І це всього лишень через декілька годин після проведення таких слідчих дій, тобто чи будуть «здирники» такими чи ні, та чи підтвердить суд «злочинність» цих осіб прокурорів на той час не хвилювало, а потім бачте – й раз, «Ні! Ми не прокурори…» Дуже схоже на поведінку дітлахів, яких спіймали з ложками біля банки з варенням, якщо чесно.

  До речі, перш ніж перейти до з’ясування фактів, а що ж саме відбулося 30 січня, хотілося б звернути увагу ще на такий факт. Вас не дивує, що «здирників» на Київський митниці «ловили» саме ВІЙСЬКОВІ прокурори? Так, начебто у нас немає розкрадень у Міністерстві оборони, скандалів з постачанням спорядження до армії, з незаконним обігом зброї (кількість перестрілок лише в Києві за останні місяці зросла в декілька разів)?

  фото2

  Але дуже й дуже нагально треба було провести грандіозну спецоперацію на митниці. Власне з точки зору піар ходу, пан Анатолій Матіос – керівник військових прокурорів — робить дуже правильно, коли немає чим вихвалятись на основному фронті, треба робити гучні затримання там, де виходить. А виходить, чомусь, виключно й весь час лише на Київський митниці. Причому ані схеми, ані заяви не змінюються. Гучне затримання – пост у Фейсбук – у суді все розвалюється…

  фото3

  Так вже було й не один раз. Причому настільки регулярно, що вимальовується ледь не якась «організована злочинна група прокурорів та слідчих»: зі своїми «підставами», зі своїми ЗМІ та з відповідним розподіленням ролей.

  Система «по контролю» за ласими шматками держави настільки набула чітких рис, що за останні декілька років інсинуацій та закидів до Військової прокуратури, що стосуються розмежування підслідності кримінальних правопорушень між органами досудового розслідування, зокрема в розрізі розслідування кримінальних проваджень органами військової прокуратури України, які не віднесені до її підслідності, було вже така сила-силенна, що крапку у них вимушений був поставити Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ (ще до створення нового Верховного Суду). Й виявилося, що підслідність у кримінальному провадженні стосовно НЕВІЙСЬКОВИХ завжди визначається постановою заступника Генерального прокурора – Головного військового прокурора на підставі ст. ст. 36, 110, 216, 218 Кримінального процесуального кодексу України та п. п. 12, 13 наказу Генерального прокурора України від 29.08.2014 № 12гн 07.05.2015. Іншими словами, коли треба когось полякати, то це відбувається виключно й лише з дозволу пана Матіоса. А тепер повернімося до подій на Київській митниці.

  Затримання заступника начальника митниці – це, звичайно, не затримання рядового інспектора. Тим більше, що самі прокурори вже й про схему розповіли, й про суми, й про незаконну вигоду, й про багатомісячну спецоперацію. Результат її просто приголомшує – у Юрія Коваленка знайдено 200 (підкреслюємо – дві сотні) доларів США, помічених СБУ для передачі через посередника. Не 4600, не 2500, й не 1100, а лише 200. Як же ж так? А чи не слід допитати посередника, коли й як, й кому він передавав гроші?

  На жаль, трохи не вийде, бо посередник (безробітний, до речі), виявляється, вже вийшов під заставу в декілька мільйонів гривень й десь гуляє. А от родина Ю.Коваленко 3 млн грн на заставу не має. Але допитливий читач зможе відразу заперечити, а звідки тоді взялися 200 «мічених» американських президентів?

  фото4

  Й тут, як не дивно, може бути аж 2 цілком вірогідних пояснення.

  Перше – банальне, як саме життя. За словами адвоката Лариси Криворучко (на фото), посередник, якого так гучно затримали прокурори, вже тривалий час винаймав квартиру (згідно договору оренди аж з 2012 року) у тещі – матері дружини Коваленка. І зв’язок можна побачити навіть без спецоперації: сплата орендної плати — розрахунок в доларах – гості на Новий рік – подарунок онукам. Але чи могли «орли» Матіоса так ризикувати багатомісячною операцією?

  Напевне, що ні. Тож особисто нам видається, що все відбувалось трохи в інший спосіб.

  Друге пояснення таке. Обшуки 30 січня відбувались, дійсно з грандіозним розмахом, й одночасно в декількох місцях – в тому числі, й це головне, на робочому місці заступника начальника Київської митниці ДФС та у нього вдома. На робочому місці нічого не знайшли, а от вдома, коли дружина надала слідчим валюту, яка знаходилась дома на зберіганні, то ті за всіма правилами Фейсбуку почали дуже ретельно її викладати на килимі. Аби ж зробити чергове селфі (то нічого, що долари були власністю родини Коваленків, й «валютний килим» вийшов не дуже великим, але ж виглядає добре, особливо під заголовком «розкрито злочинну схему»).

  І на фото дуже добре видно, що усі купюри як купюри – рівненьки, бо зберігались разом й охайно, а дві з них – підкреслено зім’яті.

  фото5

  Випадковість? Як кажуть в таких випадках, не думаємо…

  І вже не знаємо, чи то стиль роботи такий у слідчих військової прокуратури, чи то вони спеціально себе так поводили, щоб відволікти увагу від «підкидання» міченої валюти, але обшук в квартирі Коваленків проводився вкрай грубо. Величезні дядьки з автоматами фактично до смерті перелякали трьох неповнолітніх дітей, які не лише отримали психологічну травму від того, що їх батька затримали військові, але й вимушені були тремтіти під дулами автоматів. Невже не можна було якось толерантніше, все ж таки не рецидивіста з кулеметом обшукували. Але нехай вже то буде на совісті «борців з корупцією».

  Це ми трохи розповіли про фактичні обставини справи. А є ще й процесуальні особливості справи, в якій вимальовуються й свої професійні «поняті», й свої «заявники», які з’являються в потрібному місці в потрібний час. Тобто все відбувається за системою, яка, на щастя, теж інколи дає збій.

  Крім того, адвоката Ларису Криворучко взагалі обурює, наскільки ж нахабно ведуть себе «прокурорські» під час обшуків, бо жодні Кодекси для них просто не існують, а порушення законодавства вчиняються в прямому сенсі на кожному кроці. «Звинувачення в корупції щодо заступника начальника Київської міської митниці ДФС Юрія Коваленка не мають під собою жодних підстав і за своєю суттю є провокацією», — починає свою розповідь адвокат. За її словами, слідчі військової прокуратури не знайшли жодних доказів вчинення її підзахисним корупційних правопорушень. Однак це не завадило їм затримати Коваленка, а судді – прийняти рішення про його арешт (відповідна ухвала винесена 1 лютого 2018 року).

  Але детальніше про це у наступній частині.

  Далі буде…

  Іван Правдін , «ЗРАДА»

  Ваш комментарий

  Please enter your name here
  Please enter your comment!