Як пережити скорочення?

0
791

На жаль, останнім часом на підприємствах все частіше відбувається скорочення штату. Тому більшість співробітників волею-неволею замислюються про те, що робити, якщо їх торкнеться ця прикрість.

Якщо на підприємстві проводиться скорочення штату, роботодавець повинен попередити працівника про майбутнє звільнення за два місяці. При цьому усного повідомлення недостатньо, ви повинні підписати відповідний наказ.

Якщо на підприємстві є вакантні посади, роботодавець зобов’язаний запропонувати ці місця скорочуваним співробітникам. Якщо вакансій немає або працівник не згоден ні на одну з них, доведеться попрощатися зі своїм робочим місцем.

У цьому випадку працівнику належить вихідна допомога у розмірі середнього місячного заробітку. Ця виплата зберігається за звільненим співробітником і на час його працевлаштування, але не більше ніж на два місяці. Якщо протягом двох тижнів після звільнення працівник звернувся до служби зайнятості і не зміг знайти роботу протягом трьох місяців, колишній роботодавець буде змушений виплатити працівникові його середню зарплатню і за третій місяць вимушеного «простою».

Деяких співробітників за скороченням штату звільнити не можна. На роботі повинні залишитися:
— вагітні жінки;
— жінки, які мають дітей до трьох років;
— матері–одиначки, які виховують дитину віком до 14 років або дитину-інваліда віком до 18 років;
— співробітники, що знаходяться у відпустці або на лікарняному.

Крім того, існують працівники, які при скороченні перебувають у привілейованому становищі.

На роботі повинні залишити:
— співробітника з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці;
— співробітників, що мають на забезпеченні двох і більше утриманців (наприклад, маленьких дітей), так само як і тих, хто є єдиним годувальником у родині;
— працівників, які мають інвалідність, та учасників бойових дій.

Якщо співробітник вважає, що його скоротили несправедливо, він може звернутися до суду. Але зволікати з подачею позову не можна. Це необхідно зробити протягом місяця після того, як отримано наказ про звільнення або трудова книжка.

«Страйк«

2015-10-21 21:54 2945