Хто наступний?

0
545

ОПИТУВАННЯ

Кого ви бачите наступним Президентом України? І чому?


Ігор Луценко, народний депутат України:

«Я вважаю, потрібна парламентська республіка. Ніяких президентів».

Кирил Молчанов, політолог:

«Зависит от времени проведения выборов. Если их (выборы, — ред.) провести в ближайшее ВС, то это будет Юля. На данный момент она единственная, кто выиграет у пап во втором туре.

Но так как Украине хронически не везет с президентами, то я за парламентскую республику».

Володимир Бойко, журналіст:

«Нікого я не бачу. Порошенко — це останній президент України».

Юрій Касьянов, волонтер, публіцист:

«А что, у нас уже перевыборы?.. Следующий президент Украины будет авторитарным, но прогрессивным правителем. Его фамилия сегодня неизвестна, или малоизвестна — это будет человек никак не связанный с нынешней «элитой», способный проводить самостоятельную, независимую от олигархических групп политику. Он будет диктатором, потому что «игры в демократию» с продажным парламентом и зависимым правительством слишком дорого обходятся Украине. Он сможет дать народу новую национальную идею, а не только праздники с флагами и вышиванками, объединить общество для достижения важнейших целей — противодействия внешней и внутренней агрессии, построения сильной, независимой, справедливой европейской страны. Новый президент Украины будет таким человеком, каким был для Турции Ата-Тюрк, для Финляндии Маннергейм, для Израиля Бен-Гурион, для Польши Лех Валенса. Другого варианта у нас просто нет; иначе мы снова превратимся в окраину Российской империи».

Олег Кубах, журналіст:

«А що, уже пора міняти Президента? Тоді треба міняти всю політичну еліту. Я не бачу жодної різниці між проросійськими та «проєвропейськими політиками. Незалежно від масті, теперішня «еліта» не здатна не те, щоб прилучити Україну до когорти цивілізованих країн, а й навіть вивести її з економічної кризи. Вона не відповідає рівневі нового покоління українців, які створюють справжнє громадянське суспільство, боїться та зневажає їх. Вона тягне Україну в болото, руйнує державу. Найбільш гуманним по відношенню до нашого народу було б, якби всі наші теперішні політики просто зникли. Поки наші громадяни платитимуть за тепло й електрику Ахметову, а за газ Фірташу та Бойку, прізвище Президента не матиме жодного значення. Україну врятує рішучий лідер, який швидко зламає олігархічну систему й при цьому залишиться вірним основним європейським принципам. Ви такого серед сучасних політиків бачите? Я — ні».

Володимир «Адольфич» Нестеренко, письменник, сценарист, блогер:

«Следующим президентом Украины я вижу Вадима Рабиновича, потому что на президентских выборах я за него голосовал и только нечистоплотные махинации всем известных персон не позволили ему занять честное президентское место. Почему, вы спросите меня? Да потому что должна же восторжествовать справедливость!»

Олександр Кравчук, громадський активіст:

«Новим Президентом України я хотів би бачити високоморальну людину з патріотичного руху, яка не має й не буде мати ніякого відношення до олігархічних і чиновницьких груп впливу. Приклад — Валенса в Польщі й Гавел у Чехії.

Історія України показує нам, що, перш за все, Президент має бути високоморальною людиною, чесною і прагнути докорінно змінити олігархічно-корупційну систему.

Я б виділив Дмитра Яроша, Олеся Донія, Святослава Вакарчука…»

Олена Білозерська, боєць Української Добровольчої Армії:

«Дмитра Яроша. Тому що він абсолютно щиро не прагне особистого збагачення — отже, не буде красти. Тому що коли в державі війна, він сам і всі дорослі чоловіки в його родині воюють — отже, не боягуз. Тому що він любить Україну і її людей серцем, а не розумом — отже, намагатиметься щось для нас змінити на краще».

Андрій Грачов, учасник АТО:

«Я бы хотел, чтобы следующим Президентом Украины стал Владимир Гройсман. Почему он? Приезжайте в Винницу, и комментарии будут излишни».

Олександр Ружанський, доброволець АТО, громадський активіст:

В ідеалі я бачу в Україні президента з дуже обмеженими повноваженнями. Україна повинна стати парламентською демократією, а Президент виконувати більш технічні та церемоніальні функції. Як, наприклад, в Німеччині та Ізраїлі. Пора вже ці гетьманські засади існування України викинути з Конституції і взагалі з мізків українців. Тим паче, навіть в історичній площині, чогось особливо доброго від гетьманства Україна ніколи не отримувала.

Але, з урахуванням діючої Конституції, президента треба обирати. І особисто я вбачав би за доцільне зараз готуватися обирати замість капітулянта, феєричного брехуна і повністю безпорадного, як лідера нації Порошенка, не політичну фігуру, а морального авторитета. Когось, на кшталт Вацлава Гавела у Чехії. Це міг би бути, наприклад, письменник Василь Шкляр, волонтер Юрій Касьянов і навіть журналіст Юрій Бутусов. Чому ні? Тому що політичні корупційно-кримінальні крани вже давно окупували всі гілки влади та службові посади і піти геть від державних кишень зовсім не збираються? Ні, цей фестиваль воровських, корупційних і лицемірних покидьків треба рішуче зупинити і знищити. І зробити це може тільки та людина, яка не пов’язана з нинішньою владною і взагалі політичною клептократією».

Записала Олена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2016-05-17 15:43 20914

Ваш комментарий

Please enter your name here
Please enter your comment!