ХТО І ЯК РВЕТЬСЯ КЕРУВАТИ «КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКОЮ ЛАВРОЮ»?

0
1274

805

30 серпня відбудеться друге засідання конкурсної комісії з конкурсного добору на посаду генерального директора Національного історико-культурного Києво-Печерського заповідника (далі — Заповідник).

Відразу хочу пояснити більшості громадянам, що посада генерального директора заповідника та намісника Києво-Печерської лаври УПЦ (московського патріархату), яку обіймає митрополит Павло (Петро Лебідь) не мають між собою абсолютно нічого спільного.

Нагадаю, що УПЦ (МП) орендує, за договорами тимчасового використання майта для релігійних громад, у Києво-Печерського заповідника лише два храми для богослужінь та «Дальні печери», а отже, немає юридично впливу на діяльність самого заповідника, його керівництва та цілий штат працівників (близько 400 чоловік).

Хочу наголосити, що конкурсна комісія з добору кандидатів, відповідно до ЗУ «Про культуру» та внутрішнього положення по формуванню комісії, визначає як формується та затверджується склад комісії з 9 членів: по три від трудового колективу Заповідника (визначають на Загальних зборах), від громадських організацій (шляхом жеребкування) та від органу управління, Міністерства культури (за чіткими вимогами та критеріями).

Питання по конкурсній комісії

До речі, склад комісії, наказ про створення не оприлюднений до цього часу і найбільше насторожує те, що на запити від ГО «Всеукраїнська люстрація», яка від початку слідкує за перебігом конкурсу, так і не отримала відповіді на запити про формування та затверджений персональний склад комісії і ким, що є дуже дивним з огляду на відкритість та прозорість проведення конкурсу відповідно до чинного законодавства.

Коли по громадським організаціям та трудовому колективу зрозуміло хто і як обирався, то по двом делегованим представникам від Мінкультури є запитання відповідно яким із трьох критеріїв згідно п7.ст21(3) ЗУ «Про культуру» відповідають дані кандидати:

  • можуть бути фахівці у сфері культури, публічного або бізнес-адміністрування;
  • можуть бути члени професійних, творчих спілок, об’єднань, асоціацій, організацій у сфері культури, зареєстрованих відповідно до закону;
  • можуть бути члени міжнародних об’єднань, асоціацій, організацій у сфері культури,

на це запитання ми також не отримали відповіді, на жаль.

Нам відомі ці два кандидати:

 Роман Усенко – штатний радник Міністра юстиції, колишній Голова Державної реєстраційної служби України, головний спеціаліст з реформування правоохоронних органів і органів юстиції Адміністрації Президента України у 2013р. при Януковичі;

—   Володимир Купрій — член  комісії з питань вищого корпусу державної служби, член та керівник ряду громадських і благодійних організацій, зокрема ГО «Лабораторія досліджень ТЦК».

Жоден з них не відповідає критеріям відбору для членів конкурсної комісії. Більше того у них є конфлікт інтересів відповідно до чинного законодавства, а саме близькі стосунки з керівництвом органу управління закладу культури або робота в органах державної влади.

Зв’язки з керівництвом Мінкультури

 Володимир Купрій та Янчук Артем – офіційний чоловік Тамари Мазур, заступниці Міністра культури Євгена Нищука, працюють разом у комісії з питань вищого корпусу державної служби України, яка призначає держчиновників вищої категорії, зазначимо, що сама Тамара Мазур була скандально призначена на посаду без проведення відкритого конкурсу.

Роман Усенко — є штатним радником Міністра юстиції Павла Петренка, а Тамара Мазур була помічником у Петренка, коли він був нардепом сьомого скликання. Крім того цікавий є той факт, що Р.Усенко є представником органів державної влади, тоді як це прямо заборонено п.7 ст.21(3) ЗУ «Про культуру».

Юрій Соболь – третій делегований член комісії від Мінкультури є гендиректором заповідника «Чернігів стародавній», до речі, теж призначений на посаду, всупереч законодавству, без конкурсу.

Схема скасування конкурсу

За нашою інформацією, є кандидат на посаду гендиректора, якого лобіюють з «Банкової» через Мінкультури та чиниться тиск на деяких членів комісії, якщо перемогу отримає попередньо узгоджений кандидат це виправдає нашу інформацію і ми оприлюднимо всіх причетних осіб до цієї схеми.

Перший варіант — якщо голосування не набере потрібної кількості голосів, то відбудеться, приблизно, та сама схема, як і по «Чернігову стародавньому». Потрібний кандидат не перемагає, далі звільнення теперішнього директора Любомира Михайлини, призначення на його посаду виконуючим обов’язки потрібну людину і з часом підписання з ним контракту на постійну роботу.

Тим більше про це заявив на першому засіданні комісії Роман Усенко (той що при Януковичі).

Другий варіант – визнання конкурсу таким, що не відбувся у зв’язку з відхиленням усіх кандидатів, при недостатньому наборі голосів.

Третій варіант – неприсутність членів комісії на засіданні (тих хто «лобіює»), що не дає можливість легітимності голосування інших членів комісії і правомочність діяльності комісії.

Ось і все КОНКУРС – МИЛЬНА БУЛЬБАШКА, як і всі інші, якщо не виграє потрібний владі кандидат.

Якщо спрацює така схема, це тільки підтвердить нашу інформацію про заангажованість і непрозорість даної процедури.

 

КАНДИДАТИ

Відповідно до першого засідання конкурсної комісії було допущено усіх п’ятьох, які подали документи, а саме:

Викладаємо те на, що звернули увагу:

  1. Ігнатенко Віктор Іванович (1955р.) – квітень 2016р. – липень 2017р. працював у Лаврі, за інсайдерською інформацією майже 50% робочого часу був постійно і відпустках чи на лікарняному. Потребує особливих умов праці (за нашою інформацією має інвалідність), чого не передбачено на посаді гендиректора, а навпаки: ненормований робочий день, постійне емоційне і психологічне напруження. Не мав поваги в колективі та в підрозділах, якими керував. З мотиваційного листа свідчить про наміри розвивати подальшу тісну співпрацю і зв’язки з церквою Московського патріархату.
  2. Кролевець Сергій Павлович (1954р.) – з 1995-2010рр. – Гендиректор «Лаври». За 15 років керування не оформлено право на землю Заповідника, не розроблений та непогоджений генплан Заповідника. Здав в безоплатну оренду з правом суборенди корпус №19 (біля 3000 м2) ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури», яка здає в оренду іншим організаціям та комерційним структурам, що визнано протизаконним, є відповідні рішення суддів. З 2012-2015рр. – очолював музей «ПлаТар», так званий музей «чорної археології», пропагандуючи псевдонаукову оцінку незаконно викопаних предметів археології і сприяння їх «відмиванню».
  3. Звіряка Анна Іванівна (1983р.)з 2012-2015рр. – в.о. директора НДІ пам’яткоохоронних досліджень, під її керівництвом розроблені скандальні нові плани буферної зони (історико містобудівне обгрунтування) навколо «Лаври» та «Софії Київської», завдяки чому виведено із охоронної зони ряд ділянок: на «Парковій дорозі» під забудову скандального «вертолітного майданчика Януковича»; історичний будинок на вул. Софійська, 20/21, де М.Грушевський оголошував Акт Незалежності України під забудову 10 поверхового будинку; Десятинний провулок, 3-5; Лейпцізька, 13; Гончара, 17-23 та ряду інших об’єктів.
  4. Михайлина Любомир Павлович (1953р.) – теперішній гендиректор «Лаври», за його керівництва з’явилося кілька новобудов, реконструйованих та відреставрованих будівель, воріт та арок, відреставрована головна Дзвіниця лаври. За словами журналістів «Радіо Свобода», роботи виконані із втратою автентичного вигляду та з порушенням дозвільних документацій та висновків. За результатами моніторингової місії (2017р.) ЮНЕСКО: «роботи здійсненні Монастирем Києво-Печерської лаври не мають негативного впливу на визначну універсальні цінність об’єкту». У 2016 подано позов до Суду по питання розірвання договору про безоплатну оренду корпусу №19 Заповідника із-за численних збитків для бюджету.
  5. Виноградна Алла Генадіївна (1957р.) – зазначена інформація в автобіографії свідчить про відсутність відповідно до п.1 ст.21(1) ЗУ «Про культуру» стажу роботи у сфері культури не менше трьох років, що є одним з основних критеріїв для кандидатів на посаду державного чи комунального закладу культури. За результатами конкурсної комісії всупереч закону допущена, але з окремою думкою-зауваженням комісії. Також відповідно до законодавства має прямий конфлікт інтересів з одним із членів комісії, а саме з Кдировою Ігнеш Осербаївною – обоє перебувають в одній громадській організації «Раді національних спільнот України». Так відповідно до закону Кдирова І.О. має бути позбавлена права голосу під час голосування.

 

Це короткий висновок за результатами власного аналізу та моніторингу організації у конкурсному доборі на посаду Гендиректора Києво-Печерського заповідника.

Ми й надалі слідкуватимемо за перебігом конкурсу і запрошуємо ЗМІ, громадськість на друге засідання комісії, яке відбудеться о 14.00 30.08.2017 року, м. Київ, вул. І.Франка, 19, каб.102, в приміщенні Міністерства культури України.

Зауважимо. Про попередньо реєстрацію в міністерстві.

 

В.о. голови ГО «Всеукраїнська Люстрація»

Олександр Куліковський, для «Генплан Таможни»