Вступительная кампания-2016 может не состояться из-за противостояния власти и Ликарчуков, — РПР

0
490

Общественные активисты, объединившиеся в «Реанимационный пакет реформ» (РПР) требуют не допустить срыва вступительной кампании 2016 года в связи с ситуацией, которая сложилась вокруг «Украинского центра оценивания качества знаний» (по сути, штаба ВНО) после июльских обысков у руководителя центра Игоря Ликарчука. Сегодня уже нет сомнений, что проблемы Ликарчука-старшего и его коллег связаны с «бунтом» сына Константина, вступившего в публичный конфликт с главой ГФС Романом Насировым.

В заявлении РПР в частности сказано, что «за чинним Законом України «Про вищу освіту» вступ до вищих навчальних закладів можливий лише після успішного проходження абітурієнтами зовнішнього незалежного оцінювання. Тому зрив ЗНО автоматично означає і позбавлення всіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів конституційного права на продовження навчання у вищій школі».

Активисты напоминают, что «21 липня під приводом можливого несанкціонованого втручання до бази результатів ЗНО з метою фальсифікації результатів зовнішнього незалежного оцінювання декількох абітурієнтів фактично паралізовано діяльність Українського центру оцінювання якості освіти, який забезпечує проведення зовнішнього незалежного оцінювання, і зупинено технологічний процес підготовки ЗНО-2016. Зокрема, вилучені комп’ютерне обладнання і база тестових завдань, без яких підготовка до ЗНО 2016 р. неможлива. Неможливим є також аналіз результатів ЗНО 2015 р., який мав би виявити існуючи недоліки і усунути їх у наступному році.

Уряд відсторонив від виконання посадових обов’язків Голову УЦОЯО І. Лікарчука, який є одним з ініціаторів ЗНО і провідним фахівцем з освітнього тестування, до якого за словами керівництва МОН зауважень немає. Через ініційовану розслідуванням кампанію дискредитації ЗНО звільнилася з роботи частина працівників центру, яких немає ким замінити. Нові працівники, якщо їх вдасться знайти, не зможуть відразу почати роботу. Їм буде потрібне тривале навчання, оскільки підготовка та опрацювання результатів ЗНО, потребують унікальних знань і навичок фахівців».

РПР напоминает, что «передбачений Кабінетом Міністрів України обсяг роботи центру на наступний рік має зрости майже в 3,5 рази Але заплановане у проекті державного бюджету на наступний рік фінансування центру майже не змінилося. З урахуванням інфляції воно навіть зменшилося і є суттєво нижчим за мінімальні потреби. З 2008 р. УЦОЯО не отримував фінансування на оновлення матеріальної бази, хоча значна частина техніки вже давно потребує заміни. Зокрема техніка, що використовується для роздруківки завдань, вже тричі відпрацювала свій ресурс. Сканери, потрібні для перевірки робіт, багато років тому зняті з виробництва і не підлягають ремонту через відсутність запасних частин».

В связи со всем сказанным выше, «Реанімаційний пакет реформ» потребовал от Генеральной прокуратуры «негайно повернути УЦОЯО всю техніку, електронні бази та документацію, необхідні для нормальної роботи центру, а також оприлюднити об’єктивну і достовірну інформацію про хід розслідування». А от Кабмина «забезпечити належне фінансування діяльності та оновлення матеріальної бази УЦОЯО, а також негайно повернути до виконання обов’язків директора центру І. Лікарчука».

Примечательно, что сам Ликарчук 27 августа написал в Facebook: «Одна із поважних інформаційних агенцій новину про сьогоднішню прес-конференцію подала під назвою: «Ликарчук пугает: ВНО 2015 может оказаться последним». Щоб ви, пане журналісте, жили так, як я вас налякав… Я сказав те, що мав сказати у цій ситуації, незалежно від того буду я працювати в УЦОЯО чи не буду. А якщо Ви не вмієте слухати та аналізувати, то вам краще змінити професію. Бо кожен, хто елементарно знайомий із системою зовнішнього оцінювання, зрозуміє, що наведені аргументи є занадто вагомими, щоб сприйняти їх як пугало. А вам, якщо лячно, то лякайтеся. Можливо, памперси придбайте через переляк. Лишніми не будуть».

ГЕНПЛАН

2015-09-07 15:00 1068