Вова-Морда — несподіваний поворот у справі замаху на львівського бізнесмена Копитка

0
446

У гучній справі про замах на життя львівського бізнесмена Богдана Копитка може статись несподіваний поворот. Попри затримання як виконавців, так і замовника, сама справа може закінчитись аж ніяк не логічним покаранням.

На жаль, підстав так думати не бракує. Бо «відмазувати» причетних до цього злочину взялися доволі відомі в кримінальних колах люди. За інформацією наших джерел у правоохоронних органах, ці особами готові платити будь-які гроші, аби не заговорив найцінніший фігурант розслідування – Дмитро Гаврилюк, який за версією слідства і замовив убивство Копитка.

Аби зрозуміти, чому так відбувається, потрібно трохи більше розповісти про самого Гаврилюка. У львівських довколакримінальних колах розповідають, що Дмитро Гаврилюк був фактично ватажком «бойового крила» угруповання відомого кримінального авторитета «Вови-Морди». Свого часу саме «Морду» підозрювали в організації розстрілу кримінального авторитета Артура (в 2000 році у львівській квартирі, разом із матір’ю та п’ятьма «братками»). Одразу після тієї масакри «Морда» зі Львова на якийсь час зник – від гріха подалі, тож затримали його бійця – Гаврилюка. Вибивати з нього зізнання приїздили спеціалісти — силовики з Києва, проте, кажуть, що навіть під тортурами він тоді свого боса не здав.

Натомість «Вова-Морда» після повернення добровільно пішов на розмову до прокуратури, але жодного звинувачення йому тоді так і не висунули. Прізвище Гаврилюка спливало й у ще одній гучній стрілянині –коли під час затримання в грудні 2012 було вбито відомого кілера «Бібу»(Володимира Марко). Тоді правоохоронці неофіційно розповідали, що при обшуку в нього знайшли… фото Дмитра Гаврилюка, який тоді мешкав неподалік від місця події(на вул. Єфремова). Ну а вцілілий і затриманий спільник «Біби» згодом свідчив про деталі замаху на «Вову-Морду», який стався за кілька місяців до цього.

Ходили чутки, що правоохоронців на «Бібу» навів саме «Морда» — в якості помсти за той замах, домовившись із силовиками про смерть кілера при затриманні («Біба», кажуть, був не з тих людей, котрі б просто застрелився – недарма ж він перебував у міжнародному розшуку більш як 22 роки). Ось ми й підійшли до головного – якщо Дмитро Гаврилюк, якого звинувачують в замовленні вбивства Богдана Копитка, заговорить, ниточки потягнуться до його боса. Адже зрозуміло, що він обіцяв виконавцям замаху еквівалент $100 тис., і видав аванс в 600 тис. грн. не з власної кишені. Так само очевидно й те, що «Морда» спробує якщо не витягнути свого вірного «бригадира», то принаймні змінімізувати йому термін. Одним з варіантів може бути переведення підозрюваного Гаврилюка «на дурку» — щоб визнати його неосудним та випустити через кілька років після «примусового лікування» на волю.

Теоретично – це цілком можливий варіант, тим більше, що важелі впливу «Вова-Морда», здається, має. Як розповідають джерела, у приватних розмовах «Морда» часто хизується, що має приятельські стосунки із багатьма чиновниками першого ешелону, зокрема, і правоохоронних органів. Деякі джерела стверджують, що серед них – навіть очільник МВС Аваков.
Про те, що це — не просто бравада чи гра на публіку, можуть свідчити декілька моментів. Як писали львівські журналісти, «Морда» — єдиний львівський «авторитет», який ніколи не сидів. Більше того, він навіть намагався через суд визнати незаконним порушення в 2000 році проти нього справи за вимагання, але це йому не вдалося. Його не раз намагались звинуватити в різноманітних гучних убивствах, проте він завжди виходив сухим з води. А нещодавно, як стверджують поінформовані джерела, узявся за таку надприбуткову, але розділену сферу, як бурштин. І завдяки знайомствам добився виділення досить великих площ – нібито під сільське господарство. Цю землю вже повним ходом «обробляють», щоправда, нічого не вирощують, а лише збирають врожай «сонячного каменю».

Зараз «Морда» публічно відхрещується від свого «бригадира» Гаврилюка і заявляє, що не має відношення до замаху на Копитка, й ділити йому з власником холодокомбінату немає чого. Проте відомо, що останнім часом «авторитет» фінансово підтримував і деякі добробати. Зокрема, хлопців з «Айдару». І робив він це не з патріотичних міркувань (подейкують, що свого часу саме «Морда» звозив тітушок на Майдан), а з певними, значно прозаїчнішими намірами. Якими? За повідомленням очільників МВС, саме колишні бійці «Айдару» виконували замах на бізнесмена. Зараз «Вова Морда» відсиджується в Києві. Обізнані люди кажуть, що пересувається він лише на броньованому «мерседесі», під посиленою охороною. Але незважаючи на усі ці перестороги, у кримінальних колах все частіше говорять про те, що «Вова довго не протягне». Ну а правоохоронці у Львові щиро сподіваються, що цього разу справа не буде похована під столичним сукном.

Віктор Бабінець, Львів

Опубліковано «Антикор»

2016-10-04 18:32 2052

Ваш комментарий

Please enter your name here
Please enter your comment!