Володимир Бойко: «Замість того, щоб оголосити воєнний стан на території окупованого Криму та Донбасу, президент України облаштовує торгівельні оборудки з окупантами»

0
3224

  • Якими, на Ваш погляд, будуть дії Росії у відповідь на припинення поставок електроенергії до Криму?
  • Якими можуть бути наслідки цього припинення для Криму, для континентальної України, для тимчасово-окупованих територій?
  • Як Ви можете пояснити дивні дії влади щодо блокади Криму? Замість того, щоб просто за допомогою прикордонслужби перекрити дороги і вимкнути рубильник — чекати, поки активісти перекриють дороги й почнуть підривати ЛЕП?

Володимир Бойко, журналіст:

«Трохи дивним виглядає навіть саме обговорення тих дій, до яких може вдатись керівництво Росії у зв’язку з припиненням поставок Україною електроенергії в Крим. Після анексії української території, окупації частини Сходу, розв’язаною Росією війни та загибелі понад 8 тисяч українських громадян обговорювати, напевно, слід не проблеми Росії, а ті дії, які повинні вживати керівники українські держави з метою протистояння російській агресії та завдання якомога більших втрат ворогу.

Те ж саме стосується й ситуації в Криму у зв’язку з припиненням подачі електроенергії. Я думаю, що актуальною є інша тема – чому Україна не вживає всіх можливих економічних, політичних і військових заходів для захисту прав і свобод своїх громадян на окупованому півострові? Що ж стосується тих кримчан, які не вважають себе громадянами України, то не бачу причин, з яких українців мають хвилювати їхні проблеми.

Напевно, доцільніше обговорювати, як так могло статись, що замість того, щоби оголосити воєнний стан на території окупованого Криму та Донбасу, президент України облаштовує торгівельні оборудки з окупантами. Загальновідомо, що за вказівкою Порошенка й без відома Уряду державне підприємство «Укрінтеренерго» 29 грудня 2014 року в Москві від імені України уклало договір з «Центр осуществления рассчетов» Російської Федерації про постачання Україною електроенергії в окупований Крим. При цьому Україна визнала, що Крим – це Кримський федеральний округ РФ, визнала юрисдикцію Росії, визнала, що всі суперечки розглядатимуться в російському суді, а також зобов’язалась оплачувати поставки російської електроенергії для потреб терористичних організацій ДНР і ЛНР.

Оскільки директор «Укрінтеренерго» Зіневич категорично відмовлявся підписувати цю угоду, під колосальним тиском Порошенка тодішній генеральний прокурор Ярема дав вказівку сфальсифікувати щодо Зіневича кримінальне провадження. Зіневич був затриманий слідчим Генпрокуратури 4 грудня 2014 року за підозрою в тому, що він уклав угоду про закупівлю південноафриканського вугілля, яке «за окремими якісними показниками», начебто, не придатне для використання. Звісно, що на сьогодні ця ганебна кримінальна справа розвалилась, Зіневич повністю виправданий, натомість 7 серпня 2015 року Генпрокуратура була змушена відкрити кримінальне провадження щодо власних співробітників, які сфальсифікували справу проти Зіневича та незаконно затримали директора «Укрінтеренерго».

Як би там не було, Зіневич був відсторонений від посади (власне, для цього його й затримували), а угоду про постачання електроенергії в Кримський федеральний округ та оплату російських поставок електроенергії бойовикам терористичних організацій ДНР і ЛНР підписував в.о. директора «Укрінтеренерго» Андрієнко. Наскільки я знаю, справжня суть цієї угоди полягає в тому, що 15% вартості електроенергії Росія направляє в кишеню Порошенка і Ко, а організатором оборудки є російський бізнесмен Григоришин.

Тому нинішню блокаду Криму слід розглядати не лише в контексті боротьби кримських татар за визволення своєї батьківщини від російської окупації, але й у контексті «війни» між Григоришиним і главою Адміністрації Президента Ложкіним. Звісно, це не означає, що Ложкін інспірував підрив опор електромереж, але виглядає цілком імовірним, що акція з блокування Криму розпочалась лише після того, як активістам, що були її ініціаторами, вдалося домовитись про, як мінімум, нейтралітет з керівництвом АП».

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-11-23 13:02 7668