Волинські митники викрили спробу ввезення з Білорусі майже 15 тонн шипшини за недостовірними документами

0
1830

maxresdefault

Волинські митники викрили махінації підприємства при ввезенні шипшини.

Як розповіли в ДФС України, товар, а саме – сушені плоди шипшини, ввозився в Україну через митний пост «Доманове» у пластикових мішках різною вагою. Усього – 503 мішки, де було спаковано 14,9 тонни. Водій товариства пред’явив супровідні документи, згідно з якими вартість товару зазначалася як 26 987 доларів США.

Проте під час митного контролю в папці для документів у кабіні вантажівки також було виявлено рахунок-фактуру, засвідчену особистою номерною печаткою митних органів Республіки Білорусь.

«Відповідно до документу вартість цього товару становила 34 472 долари США, що за курсом Національного банку України на момент перетину кордону склало 901,6 тисячі гривень», — йдеться в повідомленні.

Як з`ясувалось, водій є працівником товариства з обмеженою відповідальністю, відповідно саме керівник підприємства, що відповідає за виконання вимог, встановлених законодавством до підприємств, відповідатиме за приховування товару від митного контролю.

Плоди шипшини було тимчасово вилучено на склад митниці, складено протокол про порушення митних правил, який буде розглядати суд.

Варто також зазначити, що таке правопорушення тягне за собою адміністративну відповідальність: штраф у розмірі 100 відсотків вартості товару з його конфіскацією.

«Генплан Таможни»