Волинська митниця передала до Кіровоградського музею старовинне видання

0
732

30715777_1912514995449148_1018997499046488658_n

Волинська митниця ДФС передала до Кіровоградського обласного художнього музею книгу «Земная жизнь Пресвятой Богородицы и описаніе святыхь чудотворных ея иконь, чтимыхь православною церковью на основаніи священнаго писаря и церковныхь преданій», Санкт-Петербурзького видання 1903 року, — інформують у Державній фіскальній службі України.

«Книга як «друкована продукція, що має ознаки старовини» була затримана у березні минулого року за протоколом про порушення митних правил, складеному на митному посту «Ягодин». ЇЇ намагались вивезти за межі України», — йдеться в повідомленні відомства.

Експертна комісія Волинської державної наукової бібліотеки ім. Олени Пчілки провела наукову експертизу, яка показала, що книга має історичну та культурну цінність.

«Зібрані на початку минулого століття відомості про ікони Пресвятої Богородиці та їх ілюстрації містились на 813 сторінках. Проте підручник на час затримання потребував реставрації: блок розпадався через відсутність обкладинки та корінця, краї сторінок і кутики дуже пошкоджені, відсутні 145-160 сторінки», — уточнили в Державній фіскальній службі України.

«Рішенням Любомльського районного суду книгу було конфісковано в дохід держави, а на підставі рішення Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей визначено її місце довічного зберігання – Кіровоградський обласний художній музей. Саме там книга знайде прихисток і належну її статусу опіку з боку реставраторів і науковців».

«Генплан Таможни»