Віталій Портников: «Ніяких політичних змін навколо Криму не відбудеться, ніякі вимоги протестувальників виконані не будуть»

0
574

Віталій Портников, журналіст, публіцист:

— Якими, на Ваш погляд, будуть дії Росії у відповідь на припинення поставок електроенергії до Криму?

— Я би зараз не став передбачати російські дії. Тому що, я думаю, що вони якраз зараз обговорюються у вищому керівництві Російської Федерації. Єдине, що я можу впевнено сказати, що це будуть також дії в річищі гібридної війни, тому Росії зараз вкрай невигідно починати відкрите військове протистояння з Україною. Це значно погіршить її стосунки із Заходом, це може датися в знаки на запровадженні нових санкцій. Тому дії Росії будуть мати характер, близький до тих дій, які пов`язані з припиненням постачання електрики до Криму.

— А якими можуть бути наслідки цього припинення для Криму, для континентальної України і для тимчасово окупованих територій?

— Якими будуть наслідки для континентальної України ми зможемо знати тільки після того, як будемо знати, якою буде російська відповідь. Зараз дати відповідь на це питання неможливо. Для Криму ми вже бачимо, які наслідки, такими вони і будуть. Ситуація може трішки покращитись з точки зору постачання електроенергії, якщо будуть заподіяні якісь додаткові резерви Російської Федерації, але на цьому все і закінчиться. Ніяких політичних змін навколо Криму не відбудеться, ніякі вимоги протестувальників виконані не будуть. Можливо, навіть більш жорсткі репресії проти тих, хто не погоджується з окупацією Криму, проти кримськотатарських активістів, проти інших активістів, які є опонентами анексії. Тож, такі дії навряд чи позначаться на будь-яких реальних змінах у Криму і навколо нього.

— Як Ви можете пояснити дивні дії влади щодо блокади Криму? Замість того, щоб просто за допомогою прикордонслужби перекрити дороги і вимкнути рубильник — чекати, поки активісти перекриють дороги і будуть підривати ЛЕП?

— Я не розумію, чому Ви називаєте дії влади дивними. Влада пов`язана угодами про постачання електроенергії. З точки зору міжнародного права, з точки зору України Крим – це територія України. Припинення постачання електроенергії на власну територію, якщо ти визнаєш її своєю, не може вважатися таким, що відповідає здоровому глузду. Таким чином дії влади не дивні, а абсолютно логічні. Алогічними були б якісь інші дії. А от якщо йдеться про логіку, якщо хочете, партизанського опору окупації, то це може бути тільки за допомогою якоїсь приватної ініціативи, що ми й бачимо в результаті так званої продуктової блокади, або в результаті дії незрозумілого характеру, що і стало причиною припинення електроенергії у Криму.

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-11-24 12:02 1164