Віталій Купрій: Судді часів Януковича відновлюють корупційну судову систему

0
963

12202328_10208278053378685_257741215_n_1_0

«Зі ЗМІ мені стало відомо, що Вищий адміністративний суд (ВАСУ) 24 квітня 2017 року визнав незаконною та скасував постанову Верховної Ради від 5 липня 2016 року «Про звільнення судді Конституційного Суду України Пасенюка О.М.».

Мова йде про того самого Олександра Пасенюка, який вісім років очолював Вищий адмінсуд. За часів Януковича він зі скандалом був «протягнутий» на посаду судді Конституційного Суду (КС), а в лютому 2014 – звільнений Верховною Радою за порушення присяги. Проте менш ніж за півроку Пасенюк через ВАСУ поновився на посаді й у липні минулого року був звільнений у зв’язку з досягненням 65 років – граничного віку перебування на посаді.

Але Пасенюка це не задовольняло – він хотів звільнитися в відставку, що давало б йому право на велику пенсію та гарантії недоторканності. Таку можливість забезпечило йому рішення ВАСУ від 24 квітня, ухвалене за участі суддів Любові Гончар, Олени Калашнікової та Людмили Черпіцької.

Проте ці судді в даній справі мали конфлікт інтересів, оскільки були обрані до ВАСУ під час головування Панесюка та впродовж тривалого часу мали з ним тісні стосунки. За таких обставин, відповідно до ст. 27 КАС України, вони мали заявити самовідвід. Натомість ця вимога закону була проігнорована.

Сьогодні направив два депутатських звернення – до Вищої ради правосуддя та Національного агентства з питань запобігання корупції. Вимагаю у цих спеціалізованих державних органів належним чином відреагувати на конфлікт інтересів, ознаки якого вбачаються у діях трьох судів Вищого адміністративного суду України.

Потрібно негайно зупиняти кругову поруку та свавілля суддів!

Віталій Купрій, заступник голови Комісії партійного контролю (КПК) в УКРОП

«Генплан Таможни»

Ваш комментарий

Please enter your name here
Please enter your comment!