ВАСИЛЬ ВОВК : Закони, які приймаються ВРУ, призводять не до реформ, а скоріше – до деформації

0
841

Василь Вовк, колишній начальник Головного слідчого управління Служби безпеки України

Які, на Ваш погляд, проходять реформи в СБУ?

— Служба безпеки України – у комплексному плані реформування органів кримінальної юстиції. Тому реформи в правоохоронному органі спеціального призначення, як і в інших силових структурах залежать від прийняття й впровадження законів, що приймаються ВРУ. На жаль, такі закони готуються нашвидкуруч, безсистемно, без урахування думок практичних працівників і наукових установ, що призводить не до реформ, а скоріше – до деформації. Зазначене питання надто об`ємне, щоб обмежитись форматом інтерв`ю.

На сьогодні можна констатувати, що за два останніх роки чисельність СБУ скорочено майже на 4 тисячі. На сьогодні встановлено граничну кількість співробітників СБУ у мирний час — до 27 тис. осіб, у особливий період – до 31 тис.

При цьому в процесі реалізації комплексної програми реформування кримінальної юстиції Служба безпеки має позбутись такого підрозділу як Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією, ще деяких оперативних підрозділів, а підслідність повинна обмежитись злочинами проти основ національної безпеки і оборони та терористичної направленості. Але як воно буде при тому безладі, який вбачається при реформуванні одних, ліквідації других і створенні третіх відповідних інститутів, — побачимо найближчим часом. Як би не прийшлось починати усе заново!

Що чекає цю структуру?

— Окрім того, що стверджується у відповіді на перше питання, можу лише доповнити, що боляче сприймаю ознаки, які вказують на можливий занепад рідної мені структури, яка у свій час практично не мала негативних відтінків.

Які зараз проблеми зі слідством є в СБУ?

— Це загальні проблеми слідства в державі: відсутність належно підготовлених кадрів та законодавство, яке з усіх сторін «давить» на слідчого разом з «рішалами», що оточують будівлі, де працюють слідчі.

Чому Адміністрація Президента була зацікавлена у Вашому звільненні?

— Мене було звільнено без будь-яких правових підстав і за відсутності юридичних причин. Я можу знати, чи здогадуватись – чому мене звільнили. Але це питання не до мене. Про це потрібно питати у тих, хто ініціював, просовував питання мого відсторонення від роботи на користь держави, а також тих, хто готував і підписував відповідні документи.

Ваш прогноз на найближчий рік для України.

— Складно буде втримати «нічию», якщо спортивною мовою.

Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2016-01-29 10:01 1045