В Україні, щоб вирішити проблему автомобілів з європейською реєстрацією, будуть використовувати молдавський досвід

0
999

риссс

«У середу, 21 березня, у нас відбудеться зустріч з активістами. Вони мали можливість ознайомитися з тим варіантом вирішення питання, які я їм запропонувала минулого разу. Я віддала на руки закон, який діє в Молдові і який надав можливість республіці Молдова вирішити цю проблему», — сказала глава комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в ефірі українського каналу.

Вона зазначила, що в Молдові потрібно сплатити акциз у розмірі 30% від діючої ставки акцизу, щоб уникнути проблем із законом.

«Тобто вирішити питання з тією кількістю які є, але в подальшому — виключити таке використання Митного кодексу саме з такою метою для громадян України», — резюмувала Южаніна.

Після цього для власників авто будуть доступні нові можливості і нова відповідальність. У тому числі для митниці, яка контролюватиме подальше ввезення таких автомобілів.

«Євробляхи» на дорогах

Раніше портал «Знай.ua» повідомляв, що у 2018 році продаж в Україні уживаних автомобілів виріс у порівнянні з минулим роком удвічі. За даними джерела, в лютому 2018 року українські водії придбали 6,166 тис. автомобілів.

При цьому частка старих автомобілів на первинному ринку легкових автомобілів складає 52%. За даними асоціації, збільшення частки секонд-хенду на первинному ринку пояснюється, перш за все, останнім роком дії зниженого акцизу на імпорт легкових автомобілів, що були в експлуатації, і зниженням середньої ціни пропозиції, оскільки в цьому році пільга поширюється вже і на 8-річні авто.

Правила ввезення імпортного автомобіля на територію України змінилися: парламент вніс поправки в закон «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів».

Так, згідно з документом, оформлення транспортного засобу, привезеного з-за кордону, дещо спростилося. Згідно зі змінами, в ст. 2 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» слова «пропуск на митну територію України» замінено словами «митне оформлення».

 «Знай.ua»