В Україні, щоб вирішити проблему автомобілів з європейською реєстрацією, будуть використовувати молдавський досвід

0
929

риссс

«У середу, 21 березня, у нас відбудеться зустріч з активістами. Вони мали можливість ознайомитися з тим варіантом вирішення питання, які я їм запропонувала минулого разу. Я віддала на руки закон, який діє в Молдові і який надав можливість республіці Молдова вирішити цю проблему», — сказала глава комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в ефірі українського каналу.

Вона зазначила, що в Молдові потрібно сплатити акциз у розмірі 30% від діючої ставки акцизу, щоб уникнути проблем із законом.

«Тобто вирішити питання з тією кількістю які є, але в подальшому — виключити таке використання Митного кодексу саме з такою метою для громадян України», — резюмувала Южаніна.

Після цього для власників авто будуть доступні нові можливості і нова відповідальність. У тому числі для митниці, яка контролюватиме подальше ввезення таких автомобілів.

«Євробляхи» на дорогах

Раніше портал «Знай.ua» повідомляв, що у 2018 році продаж в Україні уживаних автомобілів виріс у порівнянні з минулим роком удвічі. За даними джерела, в лютому 2018 року українські водії придбали 6,166 тис. автомобілів.

При цьому частка старих автомобілів на первинному ринку легкових автомобілів складає 52%. За даними асоціації, збільшення частки секонд-хенду на первинному ринку пояснюється, перш за все, останнім роком дії зниженого акцизу на імпорт легкових автомобілів, що були в експлуатації, і зниженням середньої ціни пропозиції, оскільки в цьому році пільга поширюється вже і на 8-річні авто.

Правила ввезення імпортного автомобіля на територію України змінилися: парламент вніс поправки в закон «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів».

Так, згідно з документом, оформлення транспортного засобу, привезеного з-за кордону, дещо спростилося. Згідно зі змінами, в ст. 2 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» слова «пропуск на митну територію України» замінено словами «митне оформлення».

 «Знай.ua»

Ваш комментарий

Please enter your name here
Please enter your comment!