У Луцьку податківці ліквідували центр мінімізації митних платежів, який проводив незаконні операції з імпорту автомобілів

0
573

novost-4

Співробітники податкової міліції Офісу великих платників податків ДФС спільно із Генеральною прокуратурою України ліквідували центр мінімізації митних платежів, скориставшись послугами якого компанії — авто торговці ухилились від сплати податків в особливо великих розмірах. Про це повідомили в ДФС України.

У рамках розслідування кримінального провадження було встановлено три компанії, що займаються торгівлею автомобілями, які ухилились від сплати більше 4,5 млн. гривень мита і ПДВ. Для цього фінансово-господарські операції із ввезення на митну територію України товарів проводились шляхом внесення до звітності неправдивих відомостей щодо їх вартості.

При цьому фігуранти скористались послугами центру мінімізації митних платежів, до складу якого входила низка підконтрольних фіктивних компаній, підприємств – транзитерів та нерезидентів.

Організатори купували за кордоном автомобілі за готівку, перевозили їх через кордон, розбирали на запчастини та від імені підконтрольної компанії нерезидента розмитнювали лише кузови розібраних авто. Зняті частини кузова ввозилися та розмитнювалися як звичайні запчастини які були у використанні. Оформлення двигуна правопорушники взагалі не здійснювали або фабрикували документи про його втрату, а в подальшому реєстрували в МРЕВ нібито заміну офіційно розмитненого кузова.

Після розмитнення, кузов із запчастинами нібито продавали неплатникам податків. При цьому авто збирали на території України і ставили його на облік в МРЕВ, як авто що ввезене на територію для переобладнання.

За результатами 7 обшуків, проведених за адресами офісних приміщень та місцями проживання організаторів «конверту» у м. Луцьку та інших населених пунктах Волинської області вилучено 36 печаток та факсимільних штампів підконтрольних компаній, їх реєстраційні, первинні та бухгалтерські документи, документи щодо митного оформлення товарів та чорнові записи, які підтверджують злочинну діяльність. Тривають слідчі дії.