В аеропорту «Бориспіль» затримано партію медпрепаратів та психотропних речовин

0
4775

shutterstock_70250746_800_440_80_c1

Працівники Управління протидії митним правопорушенням і міжнародної взаємодії запобігли незаконному переміщенню через митний кордон України у пункті пропуску «Бориспіль» партії дорогих медичних препаратів. За попередньою інформацією, їхня орієнтовна вартість складає майже 16 тисяч доларів США. Про це повідомили в Державній фіскальній службі України.

Як повідомляється, іноземець, який прилетів з Туреччини та обрав для проходження митного контролю канал «зелений коридор», намагався ввезти партію медичних препаратів в Україну. Переміщувані товари він письмово не задекларував.

Проте, під час проведення митного контролю, було виявлено велику партію високовартісних лікарських засобів, що, зокрема, перевищують обсяг, визначений Постановою КМУ № 458 від 23.05.2012.

За вказаним фактом було складено протокол про порушення митних правил, 169 упаковок лікарських засобів («BOTOX», «Temodal», «XELTABIN», «ZYPREXA», «Casodex», «Zoladex», «HERCEPTIN», «SABRIL») вилучені згідно з протоколом.

Окрім того, розповіли в ДФСУ, в пункті пропуску «Бориспіль» упереджено спробу незаконного переміщення психотропних речовин. Складено протокол про порушення митних правил, відповідно до якого вилучено 100 таблеток лікарських засобів, які містили у своєму складі психотропні речовини (лоразепам, бротізолам, оксазепам), та переміщувались українкою через митний кордон України з порушеннями митного законодавства.

У Державній фіскальній службі, зокрема, також нагадали, що ввезення лікарських засобів відповідно до Закону України „Про лікарські  засоби” № 123/96-ВР від 04.04.1996р. зі змінами та доповненнями, без відповідних сертифікатів заборонено. Порядок ввезення громадянами лікарських засобів, а також їх обсяг визначено Постановою КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування”.

«Разом з тим, діюча речовина – лоразепам, яка входить до складу лікарського засобу  «Lorivan», діюча речовина – бротізолам, яка входить до складу лікарського засобу  «Bondormin», діюча речовина – оксазепам, яка входить до складу лікарського засобу  «Vaben», відносяться до Таблиці III, списку № 2 психотропних речовин, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються виключення деяких заходів контролю і стосовно яких встановлюються заходи контролю згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 р. № 770 „Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів”», — повідомили в ДФСУ.

«Генплан Таможни»