В аеропорту «Бориспіль» зафіксовано спробу контрабанди унікальних тисячолітніх старовинних прикрас та частин до старовинної зброї

0
1086

1507628261_202

Працівниками Управління по боротьбі з митними правопорушеннями та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС у співпраці з СБУ зафіксували спробу вивезення старовинних ювелірних виробів з приховуванням від митного контролю (контрабанду), — повідомили у прес-службі Державної фіскальної служби України.

Громадянин Литовської Республіки, який відлітав із Києва до Вільнюса через аеропорт «Бориспіль», намагався вивезти з порушенням митного законодавства 19 старовинних предметів – браслети, шийні прикраси, оздоблені коштовним камінням, виготовлені орієнтовно на початку Х століття, а також частини  до старовинної зброї.

Для проходження митного контролю громадянин обрав спрощену систему – «зелений коридор». На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації та дозвільних документів пасажир не надав, до моменту перетину ним «білої лінії» до інспекторів митниці не звертався.

Виявлені коштовності приховувалися від митного контролю у дорожній валізі громадянина.

preview1

Фото: ДФСУ

Знаходилися вони у косметичці поміж індивідуальних туалетних засобів, у загорнутій в рушник коробці з пензликом для чистки взуття, а також у перемотаних поліетиленовою плівкою пакетах, тобто – переміщувалися способом, що утруднює їх виявлення.

Зі слів пасажира, ці предмети належать йому особисто і він придбав їх на аукціоні у Росії та віз для власної колекції.

Складено протокол про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України. Вказані предмети вилучено до винесення судом рішення у справі.

«Генплан Таможни»