В аеропорту «Бориспіль» упереджено незаконне переміщення 198 блоків сигарет для електронагрівання

0
1098

IQOS-21

Працівники Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС у міжнародному пункті пропуску «Бориспіль-аеропорт» припинили чергову спробу переміщення тютюнових виробів через митний кордон України з порушенням митних правил. Про це повідомили в Державній фіскальній службі України.

Громадянин Китаю, який прилетів до України з Пекіну, намагався незаконно перемістити 198 блоків сигарет для електричного нагрівання (призначені для використання з IQOS) марки «HEETS AMBER LABEL», виробництва Італії. Вказаний громадянин та його багаж прямували через аеропорт «Бориспіль» трансфером до м. Дніпро за «Технологією обслуговування пасажирів та багажу категорії INT-DOM». Сигарети містились у двох дорожніх валізах пасажира.

Громадянин Китаю обрав канал «зелений коридор», тим самим, відповідно до ст. 366 Митного кодексу України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон товари не підлягають письмовому декларуванню та оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

Водночас, згідно з 2 ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування у кількості із розрахунку на одну особу не більше 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.

Зважаючи на викладене, працівниками Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення передбаченого ст. 471 Митного кодексу України. За протоколом вилучено 197 блоків сигарет, 1 блок сигарет громадянину пропущено.

Всього з початку року працівниками Київської митниці ДФС у пункті пропуску «Бориспіль-аеропорт» виявлено понад 100 порушень митного законодавства при переміщенні товарів (предметів) громадянами.

За матеріалами Державної фіскальної служби України