«Укртрансгаз» відкрив митний склад для вітчизняних та іноземних трейдерів

0
1527

53761

13 червня 2017 року ПАТ “Укртрансгаз” на базі 10 газосховищ відкриває митний склад, що дасть можливість трейдерам більше 1000 днів зберігати природний газ в українських підземних сховищах газу (ПСГ) без розмитнення.

Про це інформує «Трибуна» з посиланням на прес-службу компанії.

Раніше митне оформлення природного газу, що транспортується на митну територію України для його зберігання в ПСГ, можливо було проводити лише в митному режимі “транзит”. Положеннями Митного кодексу України встановлено строки транзитних перевезень трубопровідним транспортом − 31 доба. Такі умови не були економічно прийнятними для більшості іноземних газових трейдерів.

Відтепер митниці ДФС 1 червня 2017 року наказом № 45 надано дозвіл Укртрансгазу на відкриття та експлуатацію митного складу на базі українських ПСГ.  Митне оформлення газу буде здійснюватися у режимі “митний склад”. Це надасть можливість компаніям, в тому числі іноземним, зберігати газ на території України протягом 1095 днів без сплати жодних податків та митних зборів за умови подальшого транспортування природного газу з території України.

Довідково: Попередньо наказом Міністерства фінансів України  “Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України” було внесено відповідні зміни до наказів Міністерства фінансів України 16.07.2012 № 835 “Про затвердження Порядку надання складським об’єктам статусу “митний склад”  та позбавлення такого статусу та від 30.05.2012 № 629 “Про митні формальності на трубопровідному транспорті та лініях електропередачі”, якими передбачено можливість зберігання природного газу у газосховищах в режимі “митний склад” та розміщення його під митним контролем. Наказ набрав чинності з 4 квітня 2017 року.

2 червня 2017 р. митний склад ПАТ “УКРТРАНСГАЗ”  внесено до  Реєстру митних складів ДФС (№ М/0487/V/00).

«Генплан Таможни»