У Запорізькому аеропорту митники завадили нелегальному вивезенню скрипки Аматі

0
638

скр

У Запорізькому аеропорту митники попередили спробу нелегального вивезення громадянином Туреччини скрипки, яка, ймовірно, була виготовлена у відомій італійській майстерні родини Аматі. Про це повідомляється на сайті ДФС України.

Пасажир рейсу «Запоріжжя-Стамбул» обрав для проходження митного контролю «зелений коридор», де оформлення здійснюється у спрощеному порядку (без заповнення митної декларації). Після перетину «білої смуги», яка позначає закінчення «зеленого коридору», у чоловіка було виявлено скрипку.

«Раритетний музичний інструмент знаходився у ручній поклажі без ознак приховування. Проте у іноземця не було жодних дозвільних документів на даний предмет, як і експертних висновків мистецтвознавця», — зазначили у прес-службі ДФС України.

В Державній фіскальній службі також зазначили, що переміщення через митний кордон України подібних предметів обмежено відповідно ст. 373 МКУ, Закону України від 21 вересня 1999 року №1068 «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» та Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року за № 258.

Скрипку тимчасово вилучили.

«Генплан Таможни»

Ваш комментарий

Please enter your name here
Please enter your comment!