У Закарпатській митниці ДФС нагадують правила ввезення громадянами транспортних засобів, постійно зареєстрованих за кордоном

0
1279

p_185938_1_slidertop2

У Державній фіскальній службі Закарпатської області нагадали правила ввезення громадянами транспортних засобів, постійно зареєстрованих за кордоном.

Ввезення громадянами транспортних засобів особистого користування, постійно зареєстрованих в іноземних державах, дозволяється з метою транзиту або тимчасово.

Тимчасово транспортні засоби можуть ввозитись на строк до 1 року громадянами-нерезидентами. На такий же строк дозволяється ввезення транспортних засобів і громадянам-резидентам, але під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які, відповідно до закону, підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Якщо громадяни-резиденти перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, транспортні засоби можуть бути ввезені на митну територію України під письмове зобов’язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів (ст. 380 Митного кодексу України).

А у випадках переміщення громадянами транспортних засобів особистого користування транзитом, строки транзитних перевезень становлять 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці – 5 діб) (ст. 95 Митного кодексу України).

Наслідком невиконання зазначених вимог є складання  протоколу про порушення митних правил та застосування санкції у вигляді штрафів.