У пункті пропуску «Бориспіль» митники попередили чергові спроби ввезення тютюну для кальянів

0
920

6a7f5f9c1f9fff5be752d739acd7d34c

Працівники Київської митниці ДФС у пункті пропуску «Бориспіль» попередили дві чергові спроби незаконного ввезення на територію України тютюну для кальянів. Про це повідомили у прес-службі ДФС.

«Ввезти 159,5 кг тютюну для кальянів (319 пачок по 500 г) з різними смаковими добавками намагалися громадяни Туреччини, які прилетіли до України одним авіарейсом і для проходження митного контролю обрали спрощену систему — «зелений коридор».

У такий спосіб вони засвідчили, що переміщувані ними через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадяни Туреччини не оформлювали та не подавали, з приводу декларування переміщуваних ними товарів до інспекторів митниці не зверталися», — розповіли у відомстві.

Громадяни та їх багаж через аеропорт «Бориспіль» прямували трансфером до Харкова. Пасажири цієї категорії, які у пункті відправлення зареєстрували багаж до кінцевого пункту призначення, прямують через аеропорт «Бориспіль» з обов’язковим проходженням митного контролю та митного оформлення. У разі відсутності товарів, що підлягають обов’язковому письмовому декларуванню, такі пасажири отримують свій багаж у кінцевому пункті призначення.

Виявлений тютюн з ароматами «зеленого і червоного яблука», «мультифрукт», «лимон» та «троянда» вилучено до винесення судом рішення за протоколами.

Загалом, з початку року працівниками митниці складено 8 протоколів про порушення митних правил, де фігурував тютюн для кальянів, загальною вагою 397 кг. Лише по 4 протоколах про порушення митних правил встановлена вартість вилученого тютюну для кальянів, яка складає 106 тисяч гривень. Вартість по ще 4 протоколах наразі встановлюється.

«Генплан Таможни»