У ПП «Бориспіль» затримано партію високовартісних сильнодіючих медпрепаратів

0
1877

1904

Працівники Управління протидії митним правопорушенням Київської митниці ДФС у співпраці зі Службою безпеки України в пункті пропуску «Бориспіль» попередили спробу незаконного ввезення на територію України партії сильнодіючих медичних препаратів «Natdac», «Hepcinat», «Leukeran», «Ledifos», «Votrient», «Resof», «Velpanat», «Bendit», «Hepcfix», «Zoldria», «Bleocel», «Tenvir», «Lastet», «Teravir», «Cytoblastin», «Thalix», «Mitomicin», «Temoside», «Daunotec» тощо. Про це повідомляють у Державній фіскальній службі України.

preview1

 

Фото: прес-служба Державної фіскальної служби України

Повідомляється, що працівники митниці перевірили багаж одного з громадян Індії, який постійно проживає в України і наразі повернувся з Індії транзитом через Казахстан.

Для проходження митного контролю він обрав спрощену систему – «зелений коридор», чим автоматично засвідчив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

Під час проходження митного контролю громадянин Індії не надав належним чином оформлену митну декларацію, з приводу декларування до інспекторів митниці не звертався. Рецепту на переміщувані ним препарати, виданого на його ім’я, як і документів, що підтверджують вартість препаратів, громадянин не мав.

«З виявлених лікарських засобів громадянину відповідно до Постанови КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування” було пропущено 5 упаковок кожного найменування. За протоколом про порушення митних правил вилучено 205 упаковок з лікарськими засобами», — йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

Всього з початку року працівниками Київської митниці ДФС складено 12 протоколів про порушення митних правил на загальну суму понад 10 мільйонів гривень, пов’язаних з незаконним переміщенням через митний кордон України лікарських засобів (без врахування протоколів, де предметом порушення митних правил були лікарські засоби, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини)

У ДФС нагадують, що ввезення лікарських засобів відповідно до Закону України „Про лікарські  засоби” № 123/96-ВР від 04.04.1996р. зі змінами та доповненнями, без відповідних сертифікатів заборонено. Порядок ввезення громадянами лікарських засобів, а також їх обсяги визначено Постановою КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування”.

Вартість одного з названих препаратів становить 250 доларів США.