У Києві оперативники викрили конвертаційний центр з обігом у 700 млн гривень

0
1710

1(1467)

Київська місцева прокуратура №1 спільно зі співробітниками Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві та Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України припинили діяльність конвертаційного центру, який протягом 2016-2017 рр. надавав незаконні послуги підприємствам реального сектору економіки, у тому числі державної форми власності. Про це повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва.

У ході розслідування кримінального провадження встановлено, що службовими особами державних організацій через підконтрольні їм фіктивні і транзитно-конвертаційні компанії виведено у тіньовий обіг та привласнено понад 10 млн грн державних коштів.

3(790)

Так, кошти за виконання робіт, згідно умов фіктивних договорів, перераховувались на рахунки підприємств, які не здійснювали діяльність, зазначену в установчих документах. При цьому за короткий термін їх існування вони виконували великий обсяг фінансових операцій, що вказує на їх створення з метою прикриття незаконної діяльності.

У подальшому готівкові кошти знімались з рахунків суб’єктів господарювання через банкомати кур’єрами та передавались службовим особам.

Загальний же обіг «конвертаційного центру» за період 2016-2017 років склав понад 700 млн гривень.

За результатами проведених обшуків в офісних приміщеннях, в автомобілях та за місцями проживання фігурантів вилучено первинні та фінансово-господарські документи, чорнові записи, банківські картки, печатки українських та іноземних компаній, а також грошові кошти в національній та іноземній валюті.

На даний час із засновниками та посадовими особами підприємств проводяться слідчі дії.

«Генплан Таможни»