У Києві ліквідовано конвертцентр з обігом понад 282 млн гривень

0
667

1416561957_1415968926_000000000000001

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві ліквідували конвертаційний центр з оборотом більше 282 млн. гривень.

Як повідомили у прес-службі ДФСУ, в рамках розслідування було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки послуги з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Зловмисники зареєстрували низку транзитних і фіктивних підприємств, які закуповували с/г продукцію у с/г виробників за готівку без відображення у податковому та бухгалтерському обліку.

«Для надання операціям придбання с/г продукції законного характеру, зловмисники оформляли надходження продукції в адресу підприємств-експортерів від підконтрольних СГД, які у свою чергу формували податковий кредит від підприємств-імпортерів за винагороду в 5%. Таким чином фігуранти шляхом здійснення маніпуляцій з товарною номенклатурою проводили пересортування товарів на даних СГД та документально оформлювали реалізацію сільськогосподарської продукції в адресу підконтрольних компаній — експортерів за винагороду в 10-12%», — розповіли у прес-службі ДФСУ.

Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів з використанням реквізитів транзитно-конвертаційних підприємств склав більше 282 млн. грн.

Оперативники провели санкціоновані обшуки, під час яких в офісних приміщеннях та автомобілях фігурантів було вилучено 19 печаток підконтрольних підприємств, 7 печаток підприємств-нерезидентів, 7 кліше підписів, первинні фінансово-господарські документи підприємств–нерезидентів та їх реєстраційні документи, чорнові записи та ін. Слідчі дії тривають.

«Генплан Таможни»