У Донецькій області припинено діяльність мережі аптек, де продавали наркотики

0
782

402102w

10 затриманим особам, серед яких є адвокати, вже оголошено підозру та спрямовано клопотання до суду для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Про це повідомила у Фейсбук прес-секретар генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган.

«27 лютого, у рамках розслідування кримінального провадження за фактом незаконного придбання, зберігання, а також незаконного збуту наркотичних засобів, співробітниками прокуратури Донецької області спільно із працівниками Головного управління Національної поліції у Донецькій області задокументовано факт незаконного продажу наркотичних засобів у аптеках міста Маріуполя та проведено ряд обшуків», — повідомила Сарган.

Під час проведення санкціонованих обшуків за адресами розташування 10 аптек було виявлено та вилучено приблизно 2 тисячі блістерів нарковмісних препаратів, готівку, документацію та «чорну» бухгалтерію.

Також було встановлено, що власники більшості аптек — діючи адвокати.

«Вони створили на території Маріуполя мережу аптечних закладів, через які, імітуючи законну фармацевтичну діяльність, налагодили незаконний збут наркотичних засобів — препаратів кодеїну», — розповіла Лариса Сарган.

Як стало відомо, сімейний дует влаштував на роботу 11 провізорів віком від 29 до 69 років, яким заздалегідь повідомив про те, що вони торгуватимуть препаратами кодеїну, та зазначив, що заробітна плата залежатиме саме від кількості реалізованих препаратів.

Іншим організатором незаконного бізнесу став 42-річний житель Краматорська, який працював за тією ж схемою.

У рамках спецоперації затримано 10 осіб, у тому числі організаторів – власників аптек. Їм повідомлено про підозру та спрямовано клопотання до суду для обрання запобіжного заходу – тримання під вартою.

Двом затриманим адвокатам повідомлення про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.2 ст. 307 КК України, у зв’язку із їх статусом та відповідно до вимог ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» особисто вручив прокурор Донецької області Євген Бондаренко.

Діяльність вказаних аптечних закладів припинено. Досудове розслідування триває.

«Генплан Таможни»