У Держприкордонслужбі розповіли про головні види контрабанди на держкордоні України у 2017 році

0
1114

50_main

На сьогодні сигарети залишаються одним із головних видів контрабанди на державному кордоні України, зокрема, з країнами Європейського Союзу, діляться даними у прес-службі Державної прикордонної служби України.

«Цьому сприяє значна різниця в цінах між країнами, а також відсутність реальної відповідальності для порушників за такі дії», — заявляють у відомстві.

Зокрема, за 11 місяців поточного року співробітники Держприкордонслужби виявили майже 8 млн пачок контрабандних тютюнових виробів, а це на 36% більше, ніж минулого року за аналогічний період. «З них майже 4,8 млн пачок сигарет викрито у пунктах пропуску», — уточнюють у прес-службі Держприкордонслужби України.

Улюбленим напрямком незаконного заробітку залишається кордон з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, а також Молдовою.

«Своєю кмітливістю контрабандисти інколи дивують навіть досвідчених прикордонників та митників. У газових балонах, у вагонах з вугіллям та з вогнетривкою глиною, у дошках із спеціально вирізаними отворами і навіть у салі! Через «зеленку» тютюнові вироби переправляють авіацією, квадрокоптерами, на човнах, вбрід водою…», — розповіли у прес-службі і навели декілька резонансних випадків перевезення контрабандних сигарет через державний кордон у 2017 році.

Зокрема, у пункті пропуску «Тиса», що на Закарпатті, прикордонники Чопського загону спільно з митниками у подвійному днищі причепа вантажівки викрили сховок з понад 21 тисячею пачок сигарет, загальною вартістю понад 500 тисяч гривень. Громадянин України, який виїжджав з України, перевозив 17,5 тонн палетів до Іспанії. Окрім тютюнових виробів було вилучено й транспортний засіб з причепом, вартість яких сягнула близько 1,1 мільйона гривень.

А на Одещині прикордонники спільно з представниками ДФС під час проведення поглибленого огляду контейнера, який прямував з вантажем «вугілля для мангалу» з України до Ізраїлю, виявили партію незадекларованих підакцизних товарів на загальну суму понад 1,4 мільйона  гривень. Блоки сигарет «Marlboro», «Marlboro Gold» та «Camel» з українськими акцизними марками знаходилися всередині одноразових грилів, які були прикриті брикетами деревного вугілля.

В пункті пропуску «Дякове», що на кордоні з Румунією, прикордонники Мукачівського загону під час поглибленого огляду вантажного автомобіля «Renault» знайшли у причепі понад 100 тисяч пачок тютюнових виробів різних марок, прихованих під дошками. Контрабанду вартістю понад 1,5 мільйона гривень, до сусідньої Румунії намагався провезти 41-річний українець.

А на українсько-румунському кордоні прикордонники Чернівецького загону під час перевірки вантажівки, що прямувала до Болгарії, знайшли 244 ящики із сигаретами різних марок схованих у 19 тонн мороженої свинини. Разом зі знайденим куривом водій позбувся і свого автотранспорту, який було вилучено встановленим порядком. За попередньою оцінкою загальна сума вилученого склала понад 2 мільйони гривень.

«Генплан Таможни»