У Держприкордонслужбі розповіли про боротьбу з контрабандою на державному кордоні

0
1123

dps2014

Боротьба з контрабандною діяльністю на державному кордоні триває. Для цього Державна прикордонна служба України вживає увесь необхідний комплекс заходів, аби протидіяти злочинній діяльності. При цьому проведений аналіз обстановки свідчить про збереження активності злочинних угруповань, які займаються незаконним переміщенням товарів. Цьому в першу чергу сприяє збереження економічних факторів, зокрема, різниця цін по обидва боки кордону, та транскордонний характер контрабандної діяльності. Про це повідомляють на сайті Державної прикордонної служби України.

Як зазначили у відомстві, завдяки тісній взаємодії Держприкордонслужби з правоохоронними органами України та суміжних країн, в цілому вдавалось ефективно протидіяти проявам правопорушень.

«Лише з початку року припинено більше 2 тисяч спроб незаконного переміщення товарів і цінностей на майже 190 мільйонів гривень», — йдеться в повідомленні.

Серед товарів, які особливо продовжують облюбовувати ділки, залишаються тютюнові вироби.

«Цього року в пунктах пропуску та на «зеленому» кордоні прикордонники вже затримали майже 3,5 мільйонів пачок сигарет та викрили більше 10 баз їх накопичення. В той же час у 2016 році прикордонне відомство попередило понад 1,5 тис. таких випадків, більшість із яких на кордоні з ЄС, та затримала понад 5,5 млн пачок сигарет. Крім того, у тилових районах виявлено 24 бази накопичення тютюнових виробів», — повідомили у Держприкордонслужбі.

Злочинці вдосконалюють старі, або вишукують нові способи доставки контрабандних товарів. Для цього вони обладнують сховки не лише в конструктивних особливостях автівок, а й серед вантажу, для прикладу м’яса, деревини чи палетів.

Крім того, злочинні угруповання залучають до протиправної діяльності неповнолітніх, відслідковують переміщення прикордонних нарядів, маскують товар поблизу кордону для його подальшого переміщення, застосовують гідрокостюми та плавзасоби, здійснюють доставку товару через логістичні компанії.

Також серед активних методів прослідковується використання малих літальних апаратів, адже затримати їх не завжди вдається, оскільки приземляються вони за 40, а то й за 120 кілометрів від лінії державного кордону.

«Минулого року прикордонники затримали більше 20 літальних апаратів, які використовувалися у протиправній діяльності. Для прикладу, один із них затримали під час посадки для завантаження сигаретами на одному з покинутих господарств у Кременецькому районі Тернопільської області. Літаком порушники планували перемістити в Польщу 75 ящиків з тютюновими виробами», — розповідають у прес-службі.

Структурні прикордонні підрозділи посилені мобільними групами та здійснюється постійний обмін інформацією зі взаємодіючими органами, що дозволяє оперативно реагувати на ситуацію. «Крім того, українські прикордонники у тісній взаємодії з польськими, словацькими та угорськими колегами проводять масштабні заходи щодо пошуку осіб, які причетні до організації будь-яких спроб незаконного перевезення контрабандних товарів».

Як зазначили у відомстві, під загальною координацією Держприкордонслужби також проводяться спільні спеціальні прикордонні операції, головною метою яких є зниження рівня протиправної діяльності на кордоні. До таких операцій, крім сил і засобів прикордонників, залучені правоохоронні органи України, підрозділи Нацгвардії та ЗСУ, європейські міжнародні організації та прикордонні відомства суміжних держав.

«Генплан Таможни»

Ваш комментарий

Please enter your name here
Please enter your comment!