У «Борисполі» затримано громадянина, який намагався незаконно ввезти в Україну 150 тис дол

0
1049

8beb5b741f41e8c36457bba2c0491dbc

Працівники Київської митниці ДФС запобігли незаконному переміщенню найбільшої в цьому році суми доларів США – 125 тисяч, що у гривневому еквіваленті дорівнює більше 3,5 млн. грн.

Як розповіли у прес-службі ДФС, 150 тисяч доларів США намагався незаконно ввезти на територію України іноземець, який прилетів до України транзитом через Туреччину.

Для проходження митного контролю громадянин самостійно обрав спрощену систему – «зелений коридор». «Зокрема, на «зеленому коридорі» передбачено наявність у громадян готівки у сумі, що не перевищує 10 000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті)», — пояснили в ДФС.

Валюту було виявлено після перетину пасажиром «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор».

«Громадянину було поставлене запитання щодо наявності в нього готівкових коштів, на що пасажир відповів, що має 75 000 доларів США. Після цього пасажиру було запропоновано пред`явити всю готівку в службовій кімнаті митниці. Громадянином було видано готівку в розмірі 150 000 доларів США, які знаходились у відкритому паперовому пакеті,  що містився в рюкзаку пасажира (ручній поклажі). Пасажир заявив, що разом з ним подорожує громадянин Саудівської Аравії, якому належить частина грошей», — йдеться в повідомленні відомства.

З виявленої суми кожному громадянину Саудівської Аравії було пропущено 12 400 доларів США.

За протоколом про порушення митних правил вилучено 125 200 доларів США.

Працівниками митниці був складений протокол про порушення митних правил. Валюту вилучено до винесення судом рішення у справі.

«Генплан Таможни»