У «Борисполі» митники вилучили 132 блоки тютюновмісних виробів

0
689

70416_01

Працівники Київської митниці в пункті пропуску «Бориспіль» зафіксували спробу незаконного переміщення через митний кордон України тютюновмісних виробів для електричного нагрівання, — повідомляється на сайті ДФСУ.

Загалом 140 блоків тютюновмісних виробів для електричного нагрівання намагалися ввезти на територію України двоє громадян Азербайджану, які прибули одним авіарейсом з Баку. Обидва іноземці для проходження митного контролю обрали спрощену систему – «зелений коридор».

Однак виявлені товари, ввезення яких здійснили дані громадяни, належать до категорії товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України відповідно Митного Кодексу України.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадяни Азербайджану не оформлювали та не подавали, з приводу декларування переміщуваних ними товарів (предметів) до інспекторів митниці не зверталися.

Дані предмети, що знаходилися у дорожніх валізах іноземців, були виявлені під час проведення вибіркового митного контролю багажу авіапасажирів після перетину громадянами Азербайджану „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”.

Із загальної кількості тютюнових виробів кожному з пасажирів було пропущено по 244  грами тютюну (4 блоки тютюновмісних виробів).

Вилучено за протоколами згідно зі ст. 471 Митного кодексу України до винесення судом рішення у справі 132 блоки тютюновмісних виробів «HEETS» ТМ «PARLIAMENT» різних кольорів для електричного нагрівання, призначених для використання виключно з IQOS.

Довідково: згідно з ч.2 ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування у кількості із розрахунку на одну особу – 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.