Суддів Окружного адмінсуду Києва підозрюють у незаконному рішенні на користь Насірова

0
714

nasirov0405

Національне антикорупційне бюро розслідує справу щодо постановлення неправосудного рішення суддями Окружного адмінсуду Києва і отримало доступ до документів авторозподілу цієї справи.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 2 березня.

Кримінальне провадження № 52017000000000872 за ст.375 КК (постановлення суддями завідомо неправосудного рішення) зареєстроване 14 грудня 2017 року.

Як відомо, 23 листопада 2017 року Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов Романа Насірова і встановив:

1) наявність у Насірова як голови Державної фіскальної служби повноважень приймати рішення про розстрочення та/або відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платників податків без обмежень у сумі та в межах одного бюджетного року;

2) відсутність у голови ДФС повноважень аналізувати фінансовий стан платника податку, який звернувся із заявою про розстрочку або відстрочку грошового зобов’язання чи податкового боргу;

3) відсутність у голови ДФС повноважень відмовити у відстрочці чи розстрочці за наявності позитивного висновку територіального органу Державної фіскальної служби.

Справу розглядала колегія суддів у складі Євгена Аблова (головуючий), Павла Григоровича, Ігора Смолія.

У НАБУ вважають, що рішення суперечить вимогам Податкового кодексу та «Положення про Державну фіскальну службу України», затвердженого Кабінетом міністрів. На рішення подано апеляцію.

Як вбачається зі звіту про автоматичний розподіл справ Окружного адміністративного суду України, справі Насірова було присвоєно категорію (спеціалізація) — 12.3 звільнення з публічної служби, що абсолютно не відповідає предмету позову.

авторозподіл-насіров

У НАБУ допускають, що вказана категорія була присвоєна справі умисно, щоб позов потрапив до потрібної колегії суддів.

Суд дав групі детективів НАБУ доступ до документів Окружного адмінсуду, що містять інформацію про авторозподіл справи, в тому числі анкетні дані працівника чи працівників апарату суду, які вносили відомості до автоматизованої системи документообігу суду, спеціалізацію суддів, кількість справ, що перебувають на розгляді у суддів, перебування суддів у відпустці, на лікарняному, у відрядженні та закінчення терміну повноважень 07.06.2017 та 15.06.2017, з можливістю ознайомитися з ними та зробити їх копії.

Як відомо, Київський апеляційний адмінсуд почав розглядати скарги на це рішення, подані Національним антикорупційним бюро України, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, Державною фіскальною службою і ПАТ «Укргазвидобування».

Шевченківський суд Києва 27 листопада 2017 року почав розглядати по суті справу за обвинуваченням екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. У суді триває стадія зачитування обвинувального акту обсягом понад 700 сторінок. Насірову і його підлеглому висунуто звинувачення у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям Олександра Онищенка розстрочок зі сплати рентної плати на 2 млрд грн.