Столичні митники не пустили в Україну понад 14 тонн заборонених до ввезення рибальських сіток

0
876

22540058_357831311323766_3516733454990311530_n

Співробітники управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської міської митниці ДФС упередили спробу імпорту в Україну понад 14 тонн рибальської сітки з нейлонової мононитки, ввезення якої заборонено законодавством. Загальна вартість вантажу становить понад 2,5 млн гривень. Про це повідомили в Державній фіскальній службі України.

Товар, що надійшов з Китаю на адресу одного з київських підприємств, був заявлений декларантом до митного оформлення як пофарбовані сітки, виготовлені машинним способом, утворені подвійним шкотовим вузлом. Однак митники виявили зовсім інший товар – рибальські сіті з нейлонової мононитки, ввезення яких заборонено Законом України «Про тваринний світ». Зазначений факт підтвердився й маркуванням.

За ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного кодексу України, щодо декларанта підприємства складено адміністративний протокол. Незаявлення точних та достовірних відомостей щодо найменування та характеристик товару при їх декларуванні передбачає конфіскацію цього товару та штраф у розмірі 100% його вартості, у цьому випадку – 2,5 млн грн. Відповідно до протоколу товар буде вилучено, а справу передано до суду для винесення рішення.

У ДФС України також нагадали, що з 1 квітня в Україні почали діяти нерестові заборони на риболовлю. Вилучення 14 тонн таких сіток, які завдяки митникам вже не потраплять до рук браконьєрів, вберегло незліченну кількість риби та інших живих організмів наших водоймищ. Та навіть у періоди, коли риболовля дозволена, виготовлення сіток з мононитки, їх збут, застосування та зберігання (окрім тих, що призначені для промислового лову) в Україні заборонене.

«Генплан Таможни»