Стала відомо, як на митниці нові авто перевозили під виглядом вживаних

0
1330

avto_odessa3

Голова ГО «Рабів до раю не пускають» Іван Спринський заявляє, що на митниці відбулась спроба незаконного розмитнення транспортних засобів, з попередньо свідомою заниженою вартістю.

Про це громадський активіст написав на своїй сторінці у «Facebook» з посиланням на власні джерела.

За його інформацією, начебто 19.04.2018 року на відділі митного оформлення «Городок», що входить у структуру митного посту «Західний», під час роботи зміни, начальником якої є Фау Є.А., була здійснена спроба незаконного розмитнення транспортних засобів, з попередньо свідомою заниженою вартістю. А саме йдеться приблизно про 16 автомобілів, які перевозились на 2-х автовозах.

«З власних джерел стало відомо деталі цієї злочинної схеми, – особи, які здійснювали перевезення цих автомобілів, перед ввезенням їх на митну територію України, знімали частину запчастин зі справного автомобіля та складали їх у багажне відділення, цього ж автомобіля або у супроводжуючий мікроавтобус. Внаслідок таких дій, автомобіль вважався вживаним або несправним, через що вартість його значно занижувалась. Важливим моментом у цій схемі є те, що особам, які здійснювали митне оформлення цих автомобілів (представники відділу митного оформлення «Городок» та начальнику) імовірніше за все були відомі ці факти», – пише І. Спринський.

Так от, за інформацією активіста, 19 квітня після 20:00 (тобто вже після закінчення зміни) автомобілі все ж таки пройшли митне оформлення, імовірно, за незаконною вказівкою тимчасово виконувача обов’язків начальника Львівської митниці ДФС з 28.02.2018 по 29.03.2018 та з 30.03.2018 по 28.04.2018 Германа Василя Миколайовича, який розпорядився здійснити це оформлення працівникам після закінчення роботи своєї зміни, а отже у неробочий час, без жодних повноважень та законних підстав.

«За інформацією з власних джерел, відомо, що по факту цієї події були внесені дані в ЄДРДС. Не виключено, що протягом наступного тижня, завдяки плідній роботі Київської комісії ДФС України та правоохоронних органів буде виявлено, що за подібною схемою було оформлено близько 1300 таких автомобілів і саме через це відділення митного оформлення «Городок» у період з жовтня по грудень 2017 року та з січня по квітень 2018 року», – припускає І. Спринський.

За підрахунками активіста, «бюджет Львівщини, через ці імовірно злочинні схеми (якщо доведуть, тобто буде крім фахової роботи слідчих ще політична воля) недоотримав 60 – 70 млн грн».

«Щодо осіб, які ймовірно прикривали таку злочинну схему, то не виключено, якщо правоохоронні органи та вищестояще керівництво не побоїться озвучити їх імена, ми всі будемо дуже здивовані», – зазначив він.

Leopolis.news