СБУ заблокувала шпигунське програмне забезпечення для зняття інформації з мобільних телефонів

0
1850

33

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою заблокували поширення шкідливого програмного забезпечення для віддаленого негласного отримання інформації з мобільних телефонів, популярних месенджерів, електронної пошти тощо.

Про це повідомляється у прес-центру СБУ.

Група людей з різних регіонів України розробила програму для прихованого зняття інформації з мобільних пристроїв. Свої «послуги» зловмисники продавали клієнтам через спеціально створені веб-ресурси.

«Замовник, заповнивши на сайті відповідну заявку, отримував спочатку тестовий доступ до «сервісу». Йому надходило посилання, яке він мав фізично «закачати» на телефон потрібної йому людини. Програма запускалася автоматично при включенні мобільного телефону, не виявляла ознак активності під час роботи та діяла приховано від власника», — йдеться в повідомленні.

Хакерське програмне забезпечення дозволяло перехоплювати телефонні розмови, СМС- та ММС-листування, фіксувати місцезнаходження абонента, «знімати» спілкування через популярні месенджери та електронну пошту, надавали доступ до фото- і відеофайлів на мобільному пристрої.

Усі отримані дані зберігалися для клієнта в «особистому кабінеті» на веб-ресурсах зловмисників. Щоб постійно користуватися «сервісом», замовник мав сплачувати гроші на необхідний термін через електронні платіжні системи.

«За висновками фахівців, виявлене програмне забезпечення, встановлене на мобільному пристрої, є спеціальним технічним засобом негласного отримання інформації», — повідомили у відомстві.

Відкрито кримінальне провадження за статтями «незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації» та «несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку», вирішується питання про оголошення фігурантам справи підозри в скоєнні злочинів.