Сакварелідзе скаржиться, що прокурори саботують реформу, вигадану… Портновим для Пшонки

0
402

Владимир Бойко, известный донецкий журналист, адвокат, активист. Специализируется на острых темах и резонансных журналистских расследованиях. В начале 90-х стоял у истоков Народного Руха Украины в Донецкой области. За свои расследования нередко подвергался пресследованию властей.

Заступник Генерального прокурора України Сакварелідзе стверджує, що стара прокурорська гвардія усіляко саботує впровадження реформ, передбачених новим Законом України «Про прокуратуру». Це – свята правда. Дійсно, саботують. Тому що, прокурори, на відміну від вільного художника Сакварелідзе, той Закон читали. А, по-друге, точно знають, хто його розробляв, для кого розробляв, з якою метою розробляв і хто саме вніс законопроект у Верховну Раду.

Закон України «Про прокуратуру», прийнятий Верховною Радою України 14 жовтня 2014 року, впровадженням якого займається Сакварелідзе, був написаний під орудою Андрія Портнова для Генпрокурора Віктора Пшонки й внесений у листопаді 2013 року у Верховну Раду президентом України Віктором Януковичем. Ось картка цього Закону з сайту Верховної Ради.

Після втечі з України Януковича, Пшонки та Портнова нова чесна й непідкупна влада продовжила справу попередників: Порошенко розшукав законопроект у парламентському архіві й навіть приїздив під купол умовляти депутатів за нього проголосувати. Аргументував своє прохання тим, що законопроект, мовляв, президентський. Щоправда, при цьому Петро Олексійович забув назвати прізвище президента, який його вніс.

Закон Портнова-Януковича «Про прокуратуру» грубо суперечить Конституції України й спрямований на те, щоби позбавити прокуратуру функцій, які не приносили грошей сімейству Пшонок. Це – захист прав і свобод громадян і нагляд за додержанням законності суб’єктами публічного права. Також цей закон ліквідував будь-який нагляд з боку військової прокуратури за додержанням законів військовослужбовцями й фактично унеможливлив прокурорський нагляд за дотриманням законності органами внутрішніх справ, СБУ, податковою міліцією, установами Держпенітенціарної служби.

А з 1 вересня 2015 року прокуратура втратить останню функцію, яка ще становить якусь користь для суспільства – представництво в судах інтересів держави та громадян, які не спроможні це зробити самостійно з поважних причин (наприклад, неповнолітні сироти або самотні старики). Точніше, функція залишиться, але з огляду на запроваджений судовий збір по справах такої категорії прокуратура втратить можливість її виконувати.

Натомість за прокуратурою залишиться підтримка державного обвинувачення в суді та функція, яка взагалі не передбачена Конституцією і яку прокуратура досі виконує в силу перехідних положень Основного закону – досудове слідство. Бо якраз у цій царині гуляють колосальні гроші. Не кажучи вже про те, що кишенькова Генеральна прокуратура з роздутим Головним слідчим управлінням буде ревно обслуговувати інтереси царя-батюшки, караючи супостатів з числа придворних. Напевно, багато хто з прокурорів усвідомлює, що за кілька місяців подібного реформаторства народ почне громити приміщення прокуратур по всій країні. Тому й саботує.

Але вихід є. Зрозуміло, що впроваджувати новий Закон України «Про прокуратуру» найкраще вийде в його автора та людини, для якої цей закон писався. Треба просто повернути на роботу в Адміністрацію Президента Андрія Портнова й призначити Генеральним прокурором України Віктора Пшонку. А вже вони разом з Сакварелідзе швиденько проведуть ті реформи, які були ними замислені в 2013 році та прописані в новому Законі України «Про прокуратуру».

2015-08-13 14:20 890