Саід Ісмагілов: «Стало зрозуміло, що ми тепер вже точно вирвемось з тисків радянщини і з тисків Росії»

0
1003

Муфтій мусульман України шейх Саід Ісмагілов:

  • Що змінилося особисто для Вас після Революції Гідності?

— Особисто для мене змінилась велика частина нашого суспільства. Я працюю з людьми, бо я імам. І я бачу, що люди стали інші, вони повірили у власні сили. Стало зрозуміло, що ми тепер вже точно вирвемось з тисків радянщини і з тисків Росії.

  • Чому Ви навчилися?

Я навчився хоробрості. Навчився не боятися, і відчувати плече свого побратима, навіть перед обличчям страшної загрози. Звільніться від страху перед людьми, і ви станете вільними, чесними, сильними. Любіть, вірте і шануйте Бога, і ви станете справедливими і співчуваючими.

  • Що втратили і що знайшли?

— Втратив порозуміння з багатьма земляками з Донбасу, що не розуміли та боялись Революції гідності, і воліли й надалі жити під володою панів-паханів, бо в їх розумінні це — стабільність.

  • Чи виправдалися Ваші надії на життя після Майдану?

Поки що ні. Не відбулась люстрація, не подолана корупція, не притягнуті до відповідальності злочинці. Але це обов’язково відбудеться, бо змінилось суспільство. Воно вже інакше.

  • Чи вплинула Революція Гідності на літературу і мистецтво України? Якщо так, то назвіть кращі приклади.

— Я вважаю, що вплинула. Україна отримала значну кількість україномовних книжок, ми бачимо нових молодих митців та режисерів. А для мене самим кращим прикладом став вихід в Україні першого перекладу Корану українською мовою, виконаний Михайлом Якубовичем.

  • Чи є зараз в Україні пророк, здатний передбачати майбутнє і кликати в нього?

Ми, мусульмани, вважаємо, що останнім пророком людства був пророк Мухаммад. Це не виключає того, що в кожну епоху можуть бути харизматичні, мудрі, прозорі лідери. Але не пророки, бо пророки — це люди, що несуть Божі істини людству від Бога.

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-11-19 11:50 923