Роман Насіров порушив умови запобіжного заходу

0
1632

58baa52d41664-unnamed_1200

Сторона обвинувачення пояснила, чому хоче зарахувати заставу відстороненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова до держбюджету. Про це у перерві судового засідання Солом’янського районного суду заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Роман Симків, передає «Уніан».

«На нашу думку, має місце порушення процесуальних обов’язків, покладених на підозрюваного Насірова. Він не у повній мірі виконав обов’язок здати паспорти, які дають право виїзду за кордон. Мова іде про британський паспорт», — сказав Симків.

Він також додав, що доказом того, що Насіров має паспорт громадянина Великої Британії, є офіційне підтвердження від цієї країни.

Водночас Насіров заявив журналістам, що не має британського паспорта. Він вважає, що сьогоднішнє клопотання САП і Національного антикорупційного бюро України щодо зарахування до держбюджету 100 млн грн застави, яку за нього внесли його дружина і тесть, служить для того, щоб «перекрити бездіяльність (слідства — Уніан) по суті справи».

Нагадаємо, 2 березня детективи НАБУ вручили Насірову повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Слідство вважає, що Насіров впродовж ‎2015-2016 років, діючи в інтересах народного депутата Олександра Онищенка, особисто прийняв ряд безпідставних і незаконних рішень про розстрочення податкового боргу та зобов’язань трьом ТОВ. Ці рішення були прийняті ним з порушенням визначеної законом процедури, а саме — за відсутності належного обґрунтування та законних підстав, що спричинило державі збитків у розмірі близько 2 млрд грн.

Солом’янський райсуд 8 березня частково задовольнив клопотання прокурорів САП та обрав запобіжний захід Насірову у вигляді тримання під вартою терміном 60 діб з можливістю внесення застави у 100 млн грн, хоча САП просила встановити грошову заставу у розмірі 2 млрд грн.

16 березня Насірова було звільнено з-під варти.

27 квітня суд продовжив запобіжний захід йому ще на два місяці, до 26 червня. Насіров двічі звертався до НАБУ з проханням надати дозвіл на виїзд за межі України, однак йому відмовляли.

31 травня Насіров заявив, що використає «всі конституційні методи» для виїзду на лікування до США.

«Генплан Таможни»

Ваш комментарий

Please enter your name here
Please enter your comment!