Пропозиції фактичного скасування Закону Савченко. Брехливі маніпуляції влади

0
943

Вчора Кабінет міністрів та комітет Верховної Ради з правоохоронної діяльності дивним для них синхроном підтримали зміни до так званого “Закону Савченко”, які фактично знищують сенс цього закону.

Скажу більше. Цими змінами ми робимо перший крок до встановлення поліцейської держави.
Крок не дуже примітний, але доволі впевнений. А ще й підлий, бо за рахунок маніпуляцій в інформаційному просторі влада намагається вплинути на суспільну думку і отримати негативне ставлення до “Закону Савченко”.
І я зараз поясню, що насправді відбувається.

Що пропонується владою і які використовуються аргументи?

Спочатку нагадаю, що зараз цей закон втілений у п. 5 ст. 72 Кримінального кодексу України, де вказано :

“Зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того самого кримінального провадження, у межах якого до особи було застосовано попереднє ув’язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.”

Все чітко і зрозуміло. Що пропонується?
Виключити з цієї норми осіб, які засуджені до тяжких і особливо тяжких злочинів. Тобто, преференції отримати день за два матимуть злочинці, які скоїли не тяжкі й середньої тяжкості злочини.

І тут і перша брехлива маніпуляція. Юридична. Наразі, за не тяжкі злочини попереднє ув’язнення практично не застосовується. До значної більшості скоївших такі злочини застосовується запобіжні заходи не пов’язані з триманням під вартою. Тобто, за особами, зміни звужують дію п. 5 ст. 72 до мінімуму, якщо не до нуля.

Далі. В цій маніпуляції також криється й перша підлість. Такі зміни будуть масово продукувати корупцію в слідстві й прокуратурі, за якої людина, яка звинувачується, наприклад, у тяжкому злочині і знаходиться під вартою, буде усіляко намагатися отримати перекваліфікацію на менш тяжкий злочин. Зараз це дуже легко робиться за допомогою угоди зі слідством.

Хто небудь уявляє, який важель впливу на заарештованих отримають з цими змінами прокурорсько-мусорські негідники?

Маніпуляція інформаційна, перша.
Один з основних меседжів влади: за «Законом Савченко» злочинці виходять на свободу.
Перепрошую, але ці злочинці в будь-якому разі вийшли би на свободу. Просто, за нормою ст. 72 КК вони це зроблять дещо раніше. Навіть не на стільки раніше, чим виходять й виходили по ст. 81 КК — умовно-дострокове звільнення. Давайте тоді будемо послідовним і відмінемо УДЗ.

А ось тут і друга підлість від влади.
Якщо ст. 72 КК є імперативною нормою, тобто, вказує виключний спосіб дій держави, які не містять варіативності, то ст. 81 має умову, а саме :
“якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення”. В першому випадку, хоче яка-небудь службова особа виправного закладу, чи суддя, не хоче, а треба зараховувати день за два. А ось у другому є варіанти. Кажуть, зараз такі варіанти коштують десь двушку баксів за рік дострокової свободи. Зрозуміло, чому вся система така озлоблена на «Закон Савченко» ? Торговці свободою в погонах і мантіях втрачають гроші !

Маніпуляція інформативна, друга.
Ось озвучений міністром юстиції Павленком аргумент :
«Люди виходять на свободу і буквально через тиждень-два скоюють новий злочин..”
Хм… Це хто каже, бабця у під’їзда, чи міністр юстиції? А про таку річ, як рецидив, перший юрист країни нічого не чув? Чому пан Павленко говорить про повторне скоєння злочину саме в контексті «Закону Савченко»?
За логікою пана міністра засуджених взагалі не треба випускати на волю. Адже, люди виходять і скоюють злочин !
Мабуть такі речі, як створення умов для запобігання рецедивної злочинності керманича української юстиції не цікавлять. Простіше всіх запроторити за грати і тримати як можна довше.

До сказаного треба додати і те, що одним з головних мотивів прийняття “Закону Савченко”, було то, що наші СІЗО мають нелюдські умови тримання заарештованих, які навіть в рази гірші, чим умову в колоніях, де засуджені відбувають покарання. Чому зараз в один момент про це всі забули?

Чому зараз ніхто у владі не згадує іншу підставу прийняття цього закону — перебування людей в слідчих ізоляторах без вироку на протязі багатьох років !
Головна причина такої ситуації, це відсутність реальних доказів по справі по якій “закрили” людину. Але ж — немає доказів — відпускайте ! Або направляйте справу в суд так, як є. Ні, хай сидить — відповідає нам влада. Так це “європейська” практика, чи совєцька? А, може, російська? Ми що будуємо?

Друзі, текст навіть без багатьох інших аргументів проти скасування Закону Савченко вийшов не по фейсбучному довгим, але прошу його по можливості розповсюджувати, тому, що ще раз —

ЗМІНИ ДО ЦЬОГО ЗАКОНУ Є КРОКОМ ДО ПОЛІЦЕЙСЬКОЇ ДЕРЖАВИ!

  1. S. Я не є адептом всесвітньо відомої голодувальниці. Я є адептом здорового глузду, ворогом брехні від влади й владних маніпуляцій.

Олександр Ружанський

2016-10-06 22:34 1247