Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив провести перевірку Сумської митниці

0
3762

2251d3ee43d27cb253667671a18dbde7_XL

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив Державній фіскальної службі України (ДФС) провести комплексну перевірку Сумської митниці у зв’язку з можливими порушеннями антидемпінгових заходів щодо імпортних мінеральних добрив. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», передає Незалежна Служба Новин.

Таке рішення пов’язане зі зверненням народних депутатів з приводу поставки міндобрив з РФ в обхід антидемпінгових мит.

«Сумська митниця зробила фактично коридор і пропускає в обхід антидемпінгових мит уряду хімію, міндобрива російського виробництва», — повідомив народний депутат від БПП Михайло Головко. Він також звернувся до прем’єра з проханням ввести ембарго і повністю заборонити ввезення добрив із РФ.

Гройсман зі свого боку зазначив, що введення антидемпінгових мит є ефективним заходом, а ембарго може створити дефіцит міндобрив для аграріїв на українському ринку.

«Урядове доручення ДФС: комплексна перевірка Сумської митниці з оприлюдненням конкретних результатів цієї перевірки», — сказав прем’єр.

Згідно повідомленню, міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі наприкінці березня затвердила антидемпінгові мита для російської компанії «Дорогобуж» на рівні 29,25%, для інших експортерів і загалом для РФ — 42,96%. Комісія також змінила опис товарів, до яких застосовуються такі антидемпінгові заходи, з метою недопущення обходу цих заходів з боку російських виробників і експортерів мінеральних добрив.