Працівники Київської митниці ДФС викрили спробу незаконного вивезення старовинних нагород та монет

0
1545

yak-mozhna-pochistiti-moneti-v-domashnh-umovah_632

7 радянських медалей, 5 нагрудних німецьких знаків у вигляді хрестів та 8 старовинних монет, серед яких є срібні, все — 1876-1937 років карбування (виготовлені в царській Росії, РРФСР, СРСР, довоєнні рейхсмарки) намагався незаконно вивезти за межі України через пункт пропуску «Бориспіль» громадянин Канади, який для проходження митного контролю обрав спрощену систему – «зелений коридор».

Саме цим іноземець заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України. Про це повідомляє прес-служба ДФС.

На момент проходження митного контролю дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України вказаних товарів громадянин не мав, до перетину «білої лінії» до інспекторів митниці не звертався та митної декларації не заповнював.

Цікаво, що громадянин до митного контролю звертався до стійки митної консультації та отримав роз’яснення щодо правил переміщення через митний кордон України нагород та монет, однак потім, як виявилося, отриману консультацію від митників проігнорував.

Зазначені товари переміщувались без ознак приховування. Зі слів громадянина Канади, виявлені предмети  належать йому особисто.

preview1

592818ad4d0c4

Складено протокол про порушення митних правил. Монети та нагороди (серед яких «Медаль  «За победу над Германией в Великой отечественной войне 1941-1945», «Медаль  «Партизану Отечественной Войны», «За оборону Севастополя», «Медаль Материнства», бойові хрести фашистської Німеччини, срібні довоєнні копійки РРФСР і СРСР та рейхсмарки тощо)  вилучено до винесення судом рішення у справі. Подальша експертиза встановить їх культурну та історичну цінність.

«Генплан Таможни»