Понад 5 кілограмів бурштину, прихованого у панчохах, виявили львівські митники

0
1001

бурштин

Працівники Львівської митниці ДФС знайшли 5,4 кг бурштину, який громадянка України намагалася незаконно перемістити через митний кордон України.

Як розповіли у прес-службі ДФС, жителька Львівської області прямувала з України до Республіки Польщі через митний пост «Рава-Руська» автомобілем «Audi A6» з польською реєстрацією. Для перетину кордону вона обрала смугу руху «зелений коридор», чим заявила про відсутність будь-яких товарів, які належать до категорії товарів, на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження.

Проте під час митного контролю автомобілю виникла підозра щодо наявності в ньому товарів, які перевозяться з приховуванням від митного контролю. Автомобіль було скеровано у бокс для поглибленого огляду товарів та транспортних засобів.

«Там спільна оглядова група митників і прикордонників за допомогою технічних засобів митного контролю виявила необроблене каміння неправильної форми різних розмірів жовтого та коричневого кольорів, зовні схоже на необроблений бурштин, загальною вагою 5,4 кг. Каміння було сховане у капронових панчохах, які й знаходилися  під декоративною обшивкою задніх дверей автомобіля»,- йдеться в повідомленні.

За цим фактом стосовно громадянки складено протокол за ознаками порушень митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України. Автомобіль «Audi A6» та прихований товар вилучено. Справу скерують до суду.

Загалом, нагадують у Державній фіскальній службі України, з початку року експерти зробили оцінку 271 кг вилученого львівськими митниками бурштину. Його вартість майже 4 млн гривень.

 

«Генплан Таможни»