Польські митники почали перевіряти українців на кордоні за допомогою рентген контролю

0
4930

кордон

У пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ» польські митники почали застосовувати рентген-сканувальну систему при огляді автобусів та речей громадян України, які прямують до Польщі.

Починаючи з понеділка в пункті пропуску «Ягодин» спостерігали збільшення черг з автомобілів та автобусів, що прямували на виїзд до Польщі.

«Як виявилось, головною причиною таких заторів стало проведення більш ретельного огляду із застосуванням рентген-скануючої системи «Rapickan» автобусів та речей громадян України, які прямують в них на в’їзд до Республіки Польща, представниками митної служби сусідньої країни», – повідомили у Державній прикордонній службі України.

Вчора у пункті пропуску «Дорогуськ» під ретельний огляд польських митників потрапили і легкові автомобілі громадян, які прямують на в’їзд до Республіки Польща.

«У зв’язку з цим оформлення транспортних засобів буде здійснюватися повільніше», – попереджає прес-центр ДПС України.

Як повідомила польська сторона, поглиблений огляд автобусів буде здійснюватися постійно, а перевірки легкових автомобілів лише під час проведення митними органами Польщі спеціальних заходів (дата та час проведення заходів будуть раптовими).

Зважаючи на це, можливе регулярне збільшення часу на перетин кордону для мандрівників, які прямують до Польщі через пункт пропуску «Ягодин».

Керівництво Луцького прикордонного загону створило ситуативну групу, яка постійно відслідковує ситуацію та пообіцяло інформувати учасників міжнародного руху і перевізників про ритмічність роботи пунктів пропуску.

Держприкордонслужба просить водіїв взяти цю інформацію до уваги, або скористатися для перетину кордону іншими пунктами пропуску.